Jdi na obsah Jdi na menu
 


41. týden 2008

14. 10. 2008

II. liga muži

TJ Sokol Velké Meziříčí „A“ – TJ Sokol Juliánov 37:31 (14:16)

V sobotu odpoledne naše „áčko“ hostilo nepříjemně hrající tým z Brna a první minuty ukázali, že se „povinné“ vítězství nebude rodit lehce. Naši hráči se již několik zápasů potýkají se zhoršenou a málo agresivní hrou v obranné fázi. Hosté hráli v útoku pomalou házenou, nicméně vždy se dokázali, díky naší ospalé obraně, dostat až na hranici sedmi metrů, odkud přesnou střelbou nedávali našemu brankáři příliš šancí. V útoku náš tým přesnou střelbou z dálky držel Roman Matušík a z postu křídla Ladislav Konečný, jinak jsme se v útoku pokoušeli zakončovat zbytečně brzy z kombinačně nepřipravených akcí a zbytečně ztráceli míče. Výsledkem všeho byl fakt, že jsme se první poločas nedostali do vedení a do šaten odcházeli s dvoubrankovou ztrátou (5. minuta 1:4, 15. minuta 7:9).

Jak už ale mohli fanoušci meziříčského týmu několikrát v této sezóně vidět, do druhého poločasu obyčejně nastupují domácí jako vyměnění. I tentokrát jsme začali druhou půli náporem a v 33. minutě jsme byli ve vedení (17:16). V obraně meziříčští důsledněji přistupovali k hráčům. Dařilo se eliminovat zejména levou spojku T. Kalouska, střelce 10 branek. V brance výborně chytal a několika zákroky se blýskl Petr Kubát. V útoku se z postu pravé spojky začalo dařit i V. Večeřovi. I přes zlepšenou hru Juliánov stále s našimi hráči držel tempo. Odskočit se podařilo až ve 43. minutě, odkdy jsme už byli jasně lepším týmem (43. minuta 24:23, 51. minuta 32:25). Konec zápasu si naši hráči již nenechali vzít a připsali si tak další dva body do tabulky.

100 diváků, 7m hody: 0/0:4/1, vyloučení: 2:2

Sestava a branky: Stoklasa, Kubát – Matušík (10), Konečný (7), Večeřa (7), Šidlo (4), Kříbala Pavel (2), Kříbala Petr (2), Kříbala Martin (2), Necid (1), Rosa (1), Kaštan Jiří (1), Bezděk.

Trenér: Vaverka
 
Divize muži

Velké Meziříčí „B“ - Kuřim „B“ 35:27 (18:18)

Zápas „B“ týmu probíhal téměř jako přes kopírák v porovnání s předchozím zápasem „áčka“ s Juliánovem. Kuřim šetřila čas a dokázala vydržet v útoku téměř 5 minut, což hraničilo s pasivitou. Že to byla taktika, ukazovalo mocné volání hrajícího trenéra z kuřimské lavičky. Jakmile se přestala naše obrana po chvíli koncentrovat, hosté většinou trestali brankami sbíhajících křídel do naší obrany. V útočné fázi jsme přesně zakončovali ze všech pozic. V druhém poločase přišel obvyklý obrat. Kuřim s fyzicky lépe disponovanými našimi hráči nedokázala držet krok, po několika brejcích jsme odskočili na rozdíl 10 branek a zápas dovedli do zdárného konce.

Střelci a sestava: nehlášeno

 

II. liga ženy

Sokol VM – Sokol Poruba 35:27 (23:10)

Proti aktuálně druhému celku tabulky vyrukovaly domácí hráčky velmi dobře organizovanou aktivní hrou. Zdařilá defenzíva, za kterou se dařilo brankářce Martě Zelníčkové, pestrá útočná činnost s razantním a nevídaně přesným zakončením, jasně předčily snahy soupeřek (4:1). Houževnatý Ostravský celek stačil tempu našich pouze první čtvrthodinu utkání (5:4,7:6). Následné minuty pak nedokázal čelit enormnímu útočnému tlaku domácích spojek (Hana Hublová, Jarmila Hrůzová, Tereza Hammerová), přesnému zakončení z křídelních prostor (Jaris Chlubnová) a brankový odstup rychle narůstal (11:6,17:8,19:9). V závěru prvního poločasu se podařilo přesnou střelbou sedmimetrových hodů (Zuzana Plachetská) a účinnou hrou na brankovišti (Radka Vidláková) soupeře dostat do kolen a navýšit až na poločasových 23:10. Po změně stran již domácí defenzíva, často oslabovaná vyloučeními a mnohdy i menší soustředěností, nebyla nejsilnější stránkou. Oba celky se pak více staraly o útočné akce (28:13,32:18). Ostravské zvýšenou aktivitou v závěru alespoň „kosmeticky“ upravily výsledný brankový poměr. 7m-hody 5/5:11/10, vyloučení 7:2, navíc hosté ČK.


Hrály: Zelníčková M., Panáková L.-Hrůzová J.(5), Plachetská Z.(8/5), Vidláková R.(6), Hladíková (2), Hublová H.(8), Hammerová T.(2), Mejzlíková K., Chlubnová J.(4), Svobodová D., Fischerová M., Kotíková Z.Trenér ing. Tvarůžek.


I. liga mladší dorostenky

Sokol VM – Sokol Poruba
Soupeř se z důvodů žloutenkové karantény nedostavil, o osudu utkání rozhodne sportovní komise ČSH.

Divize mladší žáci

Sokol VM – Juliánov 10:7, 9:17 (2:6), nájezdy 11:4

Výkony jako „na houpačce“ zaznamenali trenéři mladších žáků. Nejprve po slabším úvodu první části museli domácí dotahovat náskok soupeře (0:2,5:2). Až zvýšené úsilí bylo korunováno brankově a po zaznění zvukového signálu i bodově. Druhá část již byla naopak plně v režii soupeře, jenž měl účelnější hrou a vyšší efektivitou střelby jasně navrch. Závěrečný rozstřel pak lépe zvládli Velkomeziříčští.

Hráli: Macoun F.-Veselý J.(7), Lečbych J.(5), Holub J.(3), Janíček M.(2), Stupka T.(1), Fiala M.(1), Drápela V., Svoboda F., Ambrož M., Sobotka J., Pažourek L. Trenéři Janíček, Šidlo.

Divize starší žáci

 
Sokol VM – Juliánov 23:35 (9:19)
Herně i fyzicky lépe vybavený soupeř dokázal již od úvodních minut snadno rozebírat domácí defenzívu (2:9,3:13). I přesto, že již v prvním poločase ztratili Brněnští jednoho z tvůrců hry (červená karta za nesportovní chování!!!), dokázali si udržovat individuálními průniky dostatečný brankový odstup a v utkání excelovali.


Hráli: Brabec J.-Svoboda J.(12), Juránek J.(5), Veselý J.(4), Pospíšil M.(2), Horák P., Fiala M., Holub J. Trenéři Janíček, Šidlo.

 

Náhledy fotografií ze složky 41. týden 2008 - Fotografie žen