43. týden 2008

27. 10. 2008

II. liga muži
Sokol Velké Meziříčí „A“ : SHC Maloměřice 28:31 (16:20)

Zápas s tradičním soupeřem pro naše hráče nezačal nejhůře a do 11. minuty jsme se přetahovali o vedení (8:7) a rychlost střílených branek svědčila o útočných schopnostech obou týmů a neexistenci obran. Střelecky se dařilo V. Večeřovi na postu pravé spojky. Bohužel následoval herní propad našich hráčů, který prakticky rozhodl zápas.

Během následujících 5 minut jsme obdrželi šňůru 5 branek, zatímco nám se nepodařilo vstřelit ani jedinou. Hráčům Maloměřic se díky pasivní obraně dařilo proměňovat ze všech postů. Vybudovaný náskok se již do konce poločasu nepodařilo smazat. Druhá půle již nebyla gólově tak bohatá, jako ta první. Domácí zlepšili obranu a včasným přístupem k hráčům a osobní obranou levé spojky nedávali hostům tolik příležitostí k útočným kombinacím. V 38. jsme snížili na 19:21 a zdálo se, že průběh zápasu se podaří zvrátit. Bohužel opět následovat čtyřbranková šňůra hostí a ti si již do konce zápasu vítězství nenechali vzít. Naši hráči se hostům již nepřiblížili na menší než tříbrankový rozdíl.

Na závěr nutno říct, že zápas tentokrát negativně poznamenal nekorektní výkon rozhodčích, kteří sporné situace řešili ve prospěch hostů až příliš okatě, což ale nebyl hlavní důvod naší překvapivé porážky.

Sestava, branky: Stoklasa, Kotík - Večeřa (8), Matušík (7), Šidlo (5), Fischer (4), Kříbala Petr (2), Kříbala Pavel (1), Konečný (1), Bezděk (1), Kaštan Jiří (1), Rosa, Kříbala Martin, Necid. Trenér Vaverka

Divize muži
Sokol Juliánov „B“ – Sokol Velké Meziříčí „B“ 27:20 (14:12)

Utkání hrané na venkovním hřišti v chladném počasí našim hráčům nesedlo. Naši hráči kupili příliš mnoho technických chyb. Soupeř často trestal z rychlých protiútoků po ztrátách míčů na útočné polovině. I přestože v polovině druhého poločasu naši hráči vedli, nakonec odešli poraženi sedmibrankových rozdílem a ztratili tak zatím svoji neporazitelnost.

Sestava a hráči nehlášeno.

Drama s nešťastným koncem pro Velkomeziříčský celek žen bylo k vidění ve druhém kole Českého poháru žen. Prvoligové hráčky Otrokovic nakonec zvládly lépe koncovku druhého prodloužení a postupují do čtvrtfinále.

Ženy - II. kolo Českého poháru žen
Sokol VM – Jiskra Otrokovice po 2. prodloužení 40:41, 36:36, 30:30 (13:14)

Konečně kompletní domácí celek vstoupil do pohárového utkání s vervou. Herně zkušený a ostřílený tým prvoligových Otrokovic, však předčil naši úvodní aktivitu nápaditou rozehrávkou, kterou dokázal nacházet skuliny v naší obranné hře. Jeho účelná hra na brankovišti, zvláště přes post pivota, mu vynesla čtyři po sobě jdoucí výhody sedmimetrových hodů. Ty oproti domácím dokázaly Otrokovické 100% proměnit a v 10.minutě byl na ukazateli stav 2:5. Změna na postu brankářky a zejména zlepšená spolupráce spojek a levého křídla vrátila domácí hráčky zpět do hry a znamenala otočení nepříznivého poměru (16.min.6:7,22.min.12:10). V závěrečné fázi prvního poločasu „hanebně promarnily“ Velkomeziříčské řadu vyložených brankových příležitostí, naopak soupeř trpělivou hrou se znovu dostal do nejtěsnějšího vedení. Po změně stran měly soupeřky více ze hry, když neměly větší problém se gólově prosazovat ze všech herních postů. Velmi dobrou útočnou hrou si udržovaly i vícególový náskok (17:19,20:25,26:29). Závěrečná snaha našich přinesla přesné trefy z rukou kanonýrek Jarmily Hrůzové, Hany Hublové a během 59.-60.minuty bylo vyrovnáno. Dle pohárových pravidel došlo k prodloužení hrací doby 2x5 minut. V této části jsme měli brankově navrch a ještě 10 sekund před závěrečným signálem byly naše hráčky jednou nohou ve čtvrtfinále, když měly v držení míč a to dokonce na soupeřově polovině!!! Nepochopitelný zkrat v domácích barvách, následně využitý brejk Otrokovických znamenal pak současně se zvukem sirény i srovnání brankového poměru a další nastavení hrací doby. Dramatické rozuzlení tak spělo ke druhému prodloužení, v němž využily soupeřky efektivně výhodu přesilové hry a tříbrankový náskok už na rozdíl od našich zkušeně „pohlídaly“. 7m-hody 6/4:7/7, vyloučení 2:2.
Hrály: Zelníčková M., Lavická J.-Hrůzová J.(17/2), Hublová H.(9), Chlubnová J.(5), Plachetská Z.(3/2), Hammerová T.(2), Mejzlíková K.(2), Vidláková R.(1), Hladíková (1), Svobodová D., Svobodová J., Fischerová M. Trenér ing. Tvarůžek.

Mladší žákyně - turnaj v Ledči nad Sázavou
Sokol VM – SKH D-P Pardubice 11:9, - Ledeč nad Sázavou 6:10, - Havlíčkův Brod 8:17.

V předposledním podzimním soutěžním turnaji nekompletní Velkomeziříčský celek získal pouze jediné vítězství, když v dramatické koncovce zdolal jenom Pardubice. Další dva duely pak byly již plně hrány v režii soupeřů. V herním projevu našeho týmu byla citelně znát nepřítomnost nemocné střelkyně Markéty Partlové, na postu neomluvené brankářky se pak musely střídat hráčky z pole!!!
Hrály: Studená K.(4), Doležalová R.-Kratochvílová H.(15), Kopečková K.(3), Koudelová T.(2), Janečková D.(2), Sedláčková K.(1), Rosová T., Bačová S., Kazderová V. Trenérka E.Partlová.