Jdi na obsah Jdi na menu
 


44. týden 2008

3. 11. 2008

 

Český pohár mužů
TJ Sokol Velké Meziříčí „A“ – HK Královo Pole 24:23 (12:13)


V nezvyklém čase v pátek o půl sedmé naše „áčko“ přivítalo v pohárovém utkání prvoligový tým HK KP Brno. Královopolským momentálně patří sedmá příčka a zhruba 70 diváků vidělo zajímavou konfrontaci s týmem, s kterým bychom se v příštích letech chtěli měřit. Soupeř přijel s mladým týmem, věkově tedy byly síly přibližně vyrovnány. S několika spoluhráči se mohl potkat náš Roman Matušík, který v Králově Poli nějakou dobu působil.
Po vyrovnaném prvním poločase, kdy jsme se se soupeřem přetahovali o vedení, jsme nastoupili do druhého poločasu s jednobrankovou ztrátou na soupeře. V útoku se často prosazovali naše křídla. Soupeře v útoku zdobily perfektní kombinace a častá zakončení z postu pivota. Soupeř si vedení o gól udržoval přibližně do 50. minuty, kdy bylo utkání často přerušováno vylučováním na obou stranách a viděli jsme tak i situaci, kdy jsme hráli přesilovku 4 na 3. Rozkouskovaná hra pomohla našim hráčů, dostali jsme se konečně do těsného vedení. V 57. minutě se nám na chvíli podařilo odpoutat od soupeře na rozdíl dvou branek. Dramatický a nervy drásající závěr utkání zvládli naši hráči perfektně, kdy se jim dařilo držet déle míč. Na vítězství nic nezměnil ani závěrečný 9-metrový hod hostí.
Celé utkání jsme na rozdíl od minulých utkání hráli velice koncentrovaně. V útoku jsme tolik nespěchali se zakončením a čekali na vyložené šance, v obraně jsme včas přistupovali k útočícím hráčům a přerušovali hru. Na postu křídel se několika důležitými brankami blýskli Ladislav Konečný a Radim Fischer, v obranné fázi byl tvrdou avšak čistou hrou oporou Pavel Kříbala. Za výkon je však potřeba pochválit celý tým, postup do dalšího kola poháru je zasloužený.

Sestava a branky: Stoklasa, Kotík - Konečný (6), Fischer (6), Matušík (4), Večeřa (4),Šidlo (2), Necid (1), Kříbala Pavel (1), Kříbala Petr, Kříbala Martin, Bezděk Jakub.

Divize muži
Sokol Velké Meziříčí "B" - Sokol Bystřice nad Pernštejnem 39:21 (18:12)

Do sobotního utkání hosté nastupili pouze v 8 hráčích. V první půli domácím hráčům útočné kombinace chvílemi trochu vázli, nicméně v druhé půli vystříleli jednoznačné vítězství a napravili si reputaci z minulého kola.
Sestava a branky nehlášeny

 

Sobota 1.listopadu
Divize mladší žáci
Sokol VM – SK Kuřim 6:5, 17:15 (8:9), nájezdy 9:16

Dramatickou koncovku první části souboje osobních obran rozhodl domácí celek až šťastnou trefou v posledních sekundách. Druhou část měření sil ovšem nezačali dobře a po celý první poločas „tahali za kratší konec“. Po přestávce pak bojovností dokázali otočit nepříznivý poměr a vybojovaný náskok do závěrečného signálu uhájili. V samostatných nájezdech pak byli úspěšnější Kuřimští.
Hráli: Lečbych J.-Pavliš D.(9), Veselý J.(8), Janíček M.(4), Fiala M.(1), Drápela V.(1), Stupka T., Holub J., Svoboda F., Ambrož M., Sobotka J., Pažourek L. Trenéři Janíček, Šidlo.

Divize starší žáci
Sokol VM – SK Kuřim 25:9 (14:2)

Domácí hráči měli po celou hrací dobu jasně navrch, v pohodě si vypracovávali a proměňovali střelecké příležitosti.
Hráli: Brabec J.-Juránek J.(6), Svoboda J.(5), Horák P.(5), Pavliš D.(4), Veselý J.(2), Holub J.(1), Janíček M.(1), Lečbych J., Fiala M. Trenéři Janíček, Šidlo.

II. liga ženy
SHK Kunovice - Sokol VM 36:27 (21:17)

Oba celky od úvodních minut začaly v rychlém tempu a preferovaly více útočné činnosti. Začátek vyšel lépe domácímu celku (6:4,11:8). S přibývajícími minutami převzaly střeleckou taktovku Velkomeziříčské (13:14). Škoda, že zbrklostí, neproměňováním šancí a zejména „školáckými“ chybami přenechaly zpět aktivitu do rukou domácího celku. Ten se pak snadno prosazoval přes naši nesourodou obranu a bez větších problémů navyšoval brankový odstup (17:14). Závěr prvního poločasu zastihl náš tým v těžkém herním útlumu, a tak si dynamičtější soupeř získal výraznější náskok. Po změně stran oboustranně rychlé tempo nijak neopadalo. Výrazným rozdílem ve hře soupeřů byla efektivita střeleckých pokusů. Tuto statistiku jasně opanovaly Kunovické, čímž se rychleji měnil počet zásahů na jejich straně (25:19,28:20,31:21). Vítězný tým pak pestřejší a rychlejší útočnou hrou po zásluze zvítězil. 7m-hody 7/5:6/3, vyloučení 4:5.
Hrály: Zelníčková M., Panáková L.-Vidláková R.(9), Hrůzová J.(7/1), Plachetská Z.(4/2), Hublová H.(4), Hammerová T.(2), Fischerová M.(1), Hladíková, Chlubnová J., Svobodová J. Trenér ing. Tvarůžek.

I. liga mladší dorostenky
SHK Kunovice - Sokol VM 31:17 (14:9)

Úvodní čtvrthodina hry nezvykle patřila aktivnějším a s chutí hrajícím Velkomeziříčským (0:2,2:4,6:8). Domácí celek psychicky zvedly efektivně sehrané útočné akce, jeho výkon pak „nastartovaly“ přesné zásahy spojek ze střední vzdálenosti (8:11). Naše hráčky výrazně polevily v útočné aktivitě, začaly více chybovat v rozehrávce. Následně přetížená obrana pak nedokázala odolávat účinné a nápadité hře soupeře a do konce první části hrací doby měly již domácí hráčky jasně navrch. Po změně stran vyjádřil dosavadní čtvrtý celek tabulky svoji převahu a navýšil až na propastný desetigólový odstup (42.min 21:11). Zbývající minuty již nepřinesly ve vývoji souboje nic překvapujícího (28:13). Bylo jen otázkou střeleckého apetýtu domácích na jaké hodnotě se zastaví počet jejich přesných zásahů. 7m-hody 5/3:5/3, vyloučení 3:0.
Hrály: Simandlová H.-Necidová S.(6), Kratochvílová M.(5/2), Hammerová P.(3/1), Salašová I.(2), Valentová D.(1), Rousová N., Závišková I., Bártová M., Pavlišová A., Necidová K., Šmídová Z., Palečková H. Trenéři ing. Záviška, Vidláková R.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 44. týden 2008 VM A: HK KP Brno