46. týden 2008

17. 11. 2008

II. liga muži
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 33:27 (17:13)

Před 70 diváky v sobotním odpoledni hostil náš celek nepříjemně hrajícího soupeře z Kuřimi.
Vstup do utkání byl velice vyrovnaný (9.min. 4:4, 14.min 8:7, 20.min 11:10) a našemu týmu se nedařilo gólově od soupeře odskočit. To se podařilo až v samotném závěru poločasu, kdy jsme i přes dva neproměněné 7-metrové hody odcházeli s čtyřgólovým vedením. Průběh druhého poločasu kopíroval ten první. V útočné části byl na postu pravé spojky střelecky aktivní V. Večeřa a i přes některá ukvapená zakončení se útočná hra dařila. Naše obrana však nenacházela recept na individuální hru spojek hostů. Soupeř tak mohl ohrožovat našeho brankáře střelbou z hranice sedmi až osmi metrů, což se mu dařilo. I přesto, že soupeř průběh utkání nedokázal zdramatizovat, mohli si všichni domácí hráči po závěrečném hvizdu oddechnout. Poslední domácí zápas ligového podzimu tak skončil povinnými 2 body.

Vyloučení 4:4
Sestava, branky: Stoklasa, Kotík – Večeřa (9), Fischer (8/1), Matušík (5), Kříbala Petr (3), Konečný (2), Šidlo (2), Kaštan J. (1), Bezděk (1), Kaštan P. (1), Kříbala Martin (1), Kříbala Pavel, Necid. Trenér Vaverka

Divize mladší žáci
KP Brno - Sokol VM 7:7, 16:12 (7:6), nájezdy 11:9

V závěrečném utkání podzimní části dokázali naši hráči získat bod za souboj osobních obran. Ostatní části konfrontace sil s prvoligovou mládežnickou základnou byly již plně v režii brněnských hráčů, kteří dokázali plně využít svoji fyzickou převahu.
Hráli: Macoun F.-Veselý J.(10), Lečbych J.(3), Pavliš D.(2), Holub J.(2), Fiala M.(1), Janíček M., Stupka T., Drápela V., Svoboda F., Sobotka J. Trenér Janíček.

Divize starší žáci
KP Brno - Sokol VM 24:25 (14:13)

V prvním poločase velmi vyrovnaného souboje si domácí celek držel nejtěsnější vedení. Druhý poločas začali aktivněji Velkomeziříčští a po sérii rychlých akcí „odskočili“ na dvoubrankový rozdíl (16:18,19:22). Domácí celek zmobilizoval síly, gólově potrestal defenzivní chyby našich a otočil nepříznivý poměr ve svůj prospěch (23:22). V dramatickém závěru se podařilo svěřencům trenéra Martina Janíčka uhájit nejtěsnější náskok a s podzimní části divizní soutěže se tak loučí cenným vítězstvím.
Hráli: Brabec J.-Svoboda J.(12), Pospíšil M.(4), Veselý J.(3), Juránek J.(3), Pavliš D.(2), Lečbych J.(1), Horák P., Janíček M., Fiala M., Holub J.Trenér Janíček.

Minižactvo
Turnaj v Pardubicích

Ve dnech 14.-16.listopadu proběhl již tradiční turnaj minižactva-XI.ročník Pramínek Cup pořádaný SHK D-P Pardubice. Od pátečního podvečera až do nedělního odpoledne bojovalo celkem dvanáct zúčastněných týmů o posty na stupních vítězů. Účastníci z řad děvčat i chlapců získávali na této akci své první sportovní zkušenosti, ti herně pokročilejší pak poměřovali svoje herní dovednosti a střelecké schopnosti. Nově se tvořící družstvo Velkomeziříčských na své první „větší“ házenkářské akci příkladnou bojovností a vysokým herním nasazením vyhrálo čtyři utkání a ve dvou dramatických soubojích se se soupeři rozešlo smírně. V celkovém hodnocení pak obsadilo sedmou příčku. Na postu brankářky si zdařilou premiéru v barvách Domu dětí a mládeže a T.J. Sokol Velké Meziříčí odbyla brankářka Jarmila Šabacká, nejlepší střelkyní týmu se stala Kateřina Závišková (33 branek). Ocenění pro nejlepšího kanonýra turnaje převzal havlíčkobrodský Daniel Bárta, autor 36-ti přesných zásahů.
Výsledky:
DDM a Sokol VM – Velká Bystřice chl. 6:11, - Havlíčkův Brod 3:9, - Havlíčkův Brod chl. 1:7, - Pardubice“A“ 3:6, - Ledeč nad Sázavou 6:6, - Kobylisy“A“ 7:8, - Pardubice“B“ 4:4, - Praha Háje 5:1, - Brno Svážná 7:5, - Kobylisy“B“ 12:4, - Pardubice“C“ 11:3.