Jdi na obsah Jdi na menu
 


47. týden 2008

23. 11. 2008
II. liga muži
TJ Sokol Dolní Cerekev – TJ Sokol Velké Meziříčí 28:29 (16:15)


Bez zraněného střelce Romana Matušíka cestovali naši hráči do Třeště, kde jsme v posledním zápase ligového podzimu podstoupili zápas s nevyzpytatelnou Dolní Cerekví. S tímto týmem se nám venku nedaří a zápasy se slabším soupeřem jsou vždy velmi vyrovnaně, nedělní souboj potvrdil tradici. Naši hráči začali velmi dobře a vypracovali si 5-brankový náskok (11. minuta 1:6). Bohužel následoval herní zkrat, kdy se nedařilo v útoku a domácí stříleli laciné branky po nevybojovaných odražených balonech. Ve 15. minutě již soupeř vedl 7:6. Hráči Cerekve ucítili šanci na zisk bodů a vedení v prvním poločase již nepustili. I po zbytek zápasu nám byli domácí vyrovnaným soupeřem a žádné z družstev se nedostávalo do více než dvoubrankového vedení. . Našim se nedařilo v útoku ani v obraně. Ke konci zápasu domácím výrazně pomohli i rozhodčí, kteří naznačovali pasivitu, již v okamžiku, kdy se naši hráči dostali na útočnou polovinu. I tak ve vypjatém konci utkání ukázali hosté více psychické odolnosti a odvezli si cenné dva body.
Podzimní část zakončí naši hráči 30.11., kdy v rámci pohárového 3. kola zavítají na palubovku HCB Karviná SCM.

Sestava, branky: Stoklasa, Kotík – Fischer (8/4), Večeřa (6), Kaštan Jiří (5), Bezděk (4), Kříbala Martin (2), Šidlo (2), Kříbala Petr(1), Necid (1), Kříbala Pavel, Kaštan Petr. Trenér Vaverka

I. liga mladší dorostenky
HC Zlín - Sokol VM 31:11 (15:4)

V posledním ligovém kole se utkala družstva z opačných konců tabulky. Velkomeziříčské začaly důslednou obranou, a tak se úvodní čtvrthodinu skóre měnilo jen minimálně (12.min. 2:1). Následně o dalším osudu utkání rozhodla nepřeberná řada útočných chyb a zejména přílišná naivita našich při zakončení. Domácímu celku nedělalo větší problém trestat chyby brankami z rychlých brejků, čímž se herní projev našeho týmu čím dál více propadal do herní krize. Neexistující hra křídel, minimální střelba ze střední vzdálenosti a místy až trapný výkon Velkomeziříčských spojek zvláště ve druhém poločase kontrastoval s přesnými kombinacemi, střeleckou chutí a hráčskou drzostí v tréninkovém tempu hrajících Zlínských. Celkový obraz dění na ploše a rozdílnost v přístupu k tréninku i k utkání obou soupeřů pak naplno vyjádřil závěrečný propastný brankový rozdíl. Doufejme, že tato drsná lekce přehodnotí přístup některých „účastnic“ k zimní přípravě a napomůže pozvednout jejich herní kvalitu pro odvetné boje v jarní části prvoligové soutěže. 7m-hody 0:4/3, vyloučení 5:2.
Hrály: Simandlová H., Babáčková M.-Kratochvílová M.(4/2), Hammerová P.(2/1), Rousová N.(2), Necidová S.(1), Valentová D.(1), Necidová K.(1), Salašová I., Pavlišová A., Palečková H. Trenér ing. Záviška.