Jdi na obsah Jdi na menu
 


Áčko klopýtlo na Juliánově. Škoda!!!

3. 5. 2010

II.liga muži
Sokol Juliánov - Sokol Velké Meziříčí „A“  34:29 (19:14)
V předposledním kole zavítalo áčko Velkého Meziříčí na půdu brněnského Juliánova. Juliánov je soupeř tradičně slabý venku, ale na domácí půdě dokáže favority vždy pořádně potrápit. Po vyrovnaném začátku, kdy se soupeři do 10. minuty přetahovali o vedení, se domácím během následujících 9 minut podařilo vytvořit náskok na 12:7, který se ukázal jako zlomový. Hostům se nedařila obrana 5+1, kdy soupeř dokázal pronikat na hranici 6 metrů a úspěšně zakončovat. Navíc se u našeho týmu projevila nekoncentrovanost a zbytečně jsme v útoku ztráceli míče. Soupeř se tak v první půli dostal do nečekaného vedení. Do druhého poločasu se hosté probudili, zvýšili aktivitu a změnou obrany na 4+2 donutili soupeře více k chybám. Zlepšeným výkonem i v útoku se dotáhnout do 26. minuty na 30:27 a meziříčští doufali, že domácí v závěru znervózní. To se bohužel nestalo a Juliánov nám tak zbytečně sebral oba body. Je to zvlášť škoda, protože tým Maloměřic klopýtl v Kuřimi a naši hráči se mohli vrátit zpět na druhé místo v tabulce.

Sestava, branky: Kotík, Poul – Šidlo (8/5), Večeřa (7), Matušík (4), Raus (3), Fischer Radim (2), Konečný (1), Kříbala Petr (1), Kaštan Jiří (1), Necid (1), Kříbala Pavel (1), Živčic. Trenér Vaverka


JM liga
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Sokol Dolní Cerekev 24:21 (8:12)

V sobotu 1.5. přijel do naší haly soupeř z Dolní Cerekve. Tradičně v přátelském duchu se neslo i celé utkání. Obě mužstva nastoupila s odhodláním vytěžit pro sebe co nejlepší výsledek, ovšem předváděná hra tomu moc nenasvědčovala. Naši hráči začali s aktivní rychlou hrou, která přinášela branky ze všech postů, ale nedůraznost v obraně nebo přespřílišná snaha dávala soupeři šance na skórování. Když se na konci vyrovnaného první poločasu přidala i jakási nervozita a neproměňování šancí utekl soupeř na poločasových 8:12. Trenéři se o přestávce pokusili hráčům uspořádat hrací "karty" a mohutným nástupem se nám podařilo srovnat skóre, které se stejně jako v prvním poločase přehupovalo z jedné strany na druhou, kdy nebylo jasné kdo má vlastně navrch. Ve 22. minutě jsme si vzali oddechový čas, uklidnili hráče a v posledních 8 minutách ovládli hřiště a převážili misky vah na naši stranu, kdy nám značně pomohly dva vstřelené góly ze sedmimetrových hodů. Konečným skóre 24:21 naši hráči ukázali, jak důležitá je vůle k vítězství a koncentrovanost.

Sestava: Kůra, Kubát - Kříbala, Bezděk J., Trojan, Fischer R., Fischer L., Novotný R., Novotný V., Necid, Kaštan J., Krištof, Babáček, Rosa Trenér: Bezděk. Střelci nehlášeni.