19. 4. 2015

Sobota 18. dubna 2015

2. liga mladší dorost Morava – 20. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Sokol Ostrava 35:25 (18:13)

Ve 20. kole se představili mladší dorostenci proti třetí Ostravě. Navázali jsme na dobrý výkon z minulého kola a soupeře jsme přehráli o deset branek, když jsme měli utkání celou dobu pod kontrolou.

Do utkání jsme vstoupili dobře, pestrý útok znamenal v 7. minutě vedení 6:2. Postupně jsme do hry zapojili všechny hráče. Na rozehrávce podával opět dobrý výkon Jakub Benda, který svým pohybem vybízel ke skórování na spojkách, Martina Janíčka s Tomášem Blahou. Vypracovaný tříbrankový náskok jsme si udržovali do závěru první půle a ještě dvěma rychlými brejky jsme stanovili poločasový výsledek 18:13.

V druhé půli jsme pokračovali v nastoleném tempu a navyšovali vedení. K výbornému výkonu se rozehrál Filip Macoun a Dominik Buchta. Polevení v pohybu a důrazu v obraně znamenalo několik vyloučení na naší straně. Oslabení díky brankáři Vojtovi Drápelovi a dobrému pohybu v útoku jsme ustáli. V závěru se rozstřílel i Tomáš Pažourek a vedení jsme navýšili na konečných 35:25.

V dnešním utkání jsme nepodali tak bojovný výkon jako v minulém kole, ale utkání jsme měli pevně v rukou. Nutno podotknout, že soupeři chyběly některé opory a tudíž jsme se na vítězství tolik nenadřeli.

V příštím kole se utkáme, opět v domácím prostředí, s Tatranem Litovel.

7m-hody 1/1:4/3, vyloučení: 8:1, diváků 56

Sled branek: 2:1, 6:2, 10:7, 13:10, 18:13, 21:15, 25:18, 28:22, 31:24, 35:25

Sestava a branky: Drápela Vojtěch – Macoun Filip (11/1), Janíček Martin (7), Buchta Dominik (6), Pažourek Tomáš (4), Blaha Tomáš (3), Ambrož Michael (2), Frejlich Tomáš (1), Benda Jakub (1), Kavka Petr, trenér Šidlo Ladislav, vedoucí družstva Kácal Petr.