Dorostenci-druhá prohra,závěrečné soutěžní turnaje žákyň

30. 5. 2010

Sobota 22. května

Jihomoravská divize dorostenci

Sokol VM – HK Ivančice 28:29 (17:15)

Souboj družstev z čela divizní tabulky začali Ivančičtí úvodní desetiminutovku lépe, když se dokázali nápaditější útočnou hrou přes křídla dostávat do výhodných střeleckých příležitostí. Domácí tým se postupně zlepšil v obranné hře, získal na jistotě a do poločasu si vytvořil až třígólový náskok (12:9,16:13). Po přestávce pak pokračoval ve zdařilé hře až do 45.minuty (25:20). Snaživý a důrazný soupeř se po sérii nepřesností a chyb našich chopil příležitosti a postupně převzal taktovku (25:27). V závěrečné fázi taktickou hrou dokázal udržet nejtěsnější vedení a upřímně řečeno zaslouženě zvítězil.

Hráli: Poul O. – Krištof M.(10/3), Bílek A.(5), Stávek T.(3), Horák Pe.(3), Strašák Pa.(2/1), Krátký Mi.(2), Hladík O.(1), Pospíšil Ma.(1), Kubiš D.(1). Trenér Janíček M.

Neděle 23. května

Východočeská divize mladší žákyně-turnaj Havlíčkův Brod

Sokol VM – Ledeč nad Sázavou 11:9 (5:4)

Sokol VM – Pardubice 13:6 (9:1)

Sokol VM – Havlíčkův Brod 11:16 (4:7)

Sokol  VM – Žirovnice  16:7 (7:3)

Předposlední soutěžní turnaj skončil pro naše barvy úspěšně - ziskem šesti bodů. Po hladkém vítězství nad týmem Žirovnice a Pardubic, úspěšně odolala naše děvčata závěrečnému náporu soupeřek z Ledče nad Sázavou a připsala si tak třetí turnajové vítězství. Po vyrovnaném průběhu jsme pouze nestačili na kompaktnější domácí družstvo.

Hrály: Šabacká Jarmila - Kopečková Kateřina(12), Janečková Denisa(10), Doležalová Romana(9), Závišková Kateřina(8), Uchytilová Agáta(6), Koudelová Eliška(5), Pavlíčková Tereza(1), Uhlířová Eva, Singerová Klára. Trenérka Jelínková Radka.

Sobota 29. května

Východočeská divize mladší žákyně - turnaj Žirovnice

Sokol VM – Ledeč nad Sázavou 7:12 (1:5)

Sokol VM – Pardubice 15:7 (8:3)

Sokol VM – Havlíčkův Brod 7:10 (1:5)

Sokol  VM – Žirovnice  15:5 (8:3)

Úvodní souboj posledního soutěžního turnaje proti Ledečským byl zvláště v prvním poločase jasnou záležitostí soupeře. Naše hra se zkonsolidovala až po změně stran, což však nestačilo na zvrat v utkání. Podobný průběh měl souboj s vedoucím celkem tabulky – Havlíčkovým Brodem. Soupeř v pohodě navyšoval skóre až na 2:9, v závěru se podařilo našim hráčkám alespoň „kosmeticky“ upravit výsledný brankový poměr. Ve zbývajících dvou utkání jsme již od prvních minut udávali tempo hry a v pohodě zvítězili. Celkově vzato, v soutěžní tabulce nám pak patří druhá příčka.

Hrály: Šabacká Jarmila - Kopečková Kateřina(15), Závišková Kateřina(10), Janečková Denisa(8), Koudelová Eliška(5), Doležalová Romana(2), Uchytilová Agáta(1), Bačová Soňa(1), Uhlířová Eva, Pavlíčková Tereza, Weinhöferová Simona. Trenérka Jelínková Radka.

Neděle 30. května

Východočeská divize starší žákyně-turnaj Velké Meziříčí

V závěrečném soutěžním turnaji se představila na domácím hřišti pouze čtyři družstva, když tým Žirovnice se v den konání telefonicky omluvil. Úvodní souboj našeho týmu měly lépe rozehraný Havlbrodské, když především snadno zakončovaly průniky na brankoviště. Ustrašený výkon našich se zvedl až v závěru prvního poločasu, když několik pohledných akcí znamenalo opětovný kontakt se soupeřkami (2:6,6:8). Po změně stran se zvedla i bojová morálka domácích a výsledkem bylo dvoubrankové vedení (12:10,14:12). Následující nepřesně a zejména netakticky sehrané oslabení vlilo soupeři opětovné sebevědomí a rázem se průběh hry otočil (14:16,15:18,16:20). Další minuty si již soupeřky „ohlídaly“ a svůj náskok a uhájily až do závěrečného signálu. Druhý souboj s hráčkami Pardubic byl utkáním brankářky Inny Hleba, která svými zákroky držela naše vítězné ambice po celý průběh. K tomuto rozhodujícímu faktu se přidal i kolektivní výkon ostatních spoluhráček a výsledkem bylo poměrně jasné vedení (8:1,14:4), které přineslo i zasloužené vítězství. Závěrečný duel s hráčkami Ledče měl být z naší strany odvetou za prohru z minulého soutěžního kola. Od prvních minut jsme byli herně i střelecky lepší a drželi se v gólovém odstupu (8:3,17:11). V závěru soupeřky využily několika nepřesností naší útočné souhry a malého důrazu v obraně a snížily až na nejtěsnější rozdíl (18:17). Štěstí, že se domácí tým nechal domácími fanoušky vyburcovat a uhájil náskok až do vítězného konce.

Sokol VM – Ledeč nad Sázavou 20:18 (12:8)

Sokol VM – Pardubice 15:7 (10:3)

Sokol VM – Havlíčkův Brod 18:22 (7:9)

Hrály: Hleba Inna, Syptáková Veronika - Kratochvílová Hana (21/3), Studená Kateřina(13), Partlová Markéta (10/3), Zezulová Kristýna(7), Sedláčková Klára(2), Rosová Terezie, Homolová Michaela, Vávrová Michaela, Závišková Kateřina. Trenéři Záviška Vincenc, Partlová Edita.