Dorostenci konečně získali první jarní body,turnaj veteránek

27. 2. 2011

Sobota 26.února

II.liga  mladší dorost

Sokol VM – Sokol Sokolnice 30:19 (17:10)

Souboj týmů ze středu a konce tabulky měl celkově hodně slabou úroveň. Domácí hráči sice od úvodních minut zřetelně přehrávali soupeře, ovšem lačnost jejich akcí a zejména útočná „hra na náhodu“ vyhovovala zřetelně sokolnickým. Ti dokázali individuálními akcemi snadno procházet přes naši neorganizovanou obranu, připomínající svou strukturou ementálský sýr. Poločasová pauza přinesla sice částečné oživení útočných akcí a řadu brejkových příležitostí, čímž jsme se dostali do jasného vedení. Zoufalá a živelná snaha v závěrečných minutách však opět nastavila zrcadlo aktuálního stavu hráčské úrovně našich. Sled branek: 4:0, 7:3, 8:5, 13:5, 15:10, 22:12, 25:14, 29:17. 7m-hody:  3/2 : 4/2, vyloučení:  1:2

Hráli: Brabec Josef – Svoboda Jan(9/2), Veselý Jan(3), Pavliš David(5), Blaha Martin, Pospíšil Jan(1), Janíček Martin(3), Blaha Tomáš(1), Fiala Marin(1), Horák Petr(7). Trenér Martin Janíček.

Turnaj veteránek

V sobotu 26.února proběhl v hale Tatranu Střešovice tradiční turnaj družstev, v jejichž řadách nastupují zejména bývalé ligové hráčky. Naše družstvo se na poslední chvíli muselo vypořádat s absencí několika opor včetně brankářky Martiny Vránové, kterou na jejím postu velmi dobře nahradila věkově ještě starší dorostenka, v letošním ročníku hájící barvy prvoligového družstva starších dorostenek Třebíče, Marcela Babáčková. Celkově osm družstev bylo rozděleno do dvou základních skupin. Náš celek vstoupil do turnaje prohrou s pořadatelským týmem Střešovic, druhý souboj s dalším pražským týmem pak již vyzněl v náš prospěch. Těsné vítězství v závěrečném souboji skupiny nad hráčkami Turnova nás „vyneslo“ do souboje o bronzovou příčku. V tom jsme narazili na tým pražských Radlic. Po základní hrací době skončilo utkání po vyrovnaném a dramatickém průběhu remízou. Tudíž se rozhodovalo střelbou sedmimetrových hodů, v němž byly soupeřky úspěšnější. Prvenství v turnaji nakonec obhájily domácí hráčky, když ve finálovém střetnutí porazily celek Astry Praha.