Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorostenky zahájily sezónu úspěšně

25. 1. 2009
Po výborném kolektivním výkonu dorostenky vezou bod z Ostravy
 
Sobota 24.1.
I.liga mladší dorostenky
Sokol Poruba – Sokol VM 21:21 (10:7)
V dohrávce podzimního kola, které bylo kvůli žloutenkové karanténě Ostravských odloženo až na nezvyklé lednové datum se předvedly ve velmi dobrém světle naše hráčky. Od prvních minut dokázaly velmi dobře organizovanou a důraznou obranou čelit útočným snahám domácích. V brance nebývale vysokým procentem úspěšnosti zákroků (59%) se skvěla Marcela Babáčková. I přesto měly domácí hráčky mírně brankově navrch (5:3,8:6). Závěr prvního poločasu sehrály na rozdíl od Velkomeziříčských takticky a účelněji a získaly si těsně před přestávkou více než nadějné tříbrankové vedení. Po změně stran dokonce navýšily až na 11:7. Několik neproměněných šancí Porubských a naopak rychlé brejky našeho celku měly za následek otočení dosavadního vývoje utkání (11:12). V následné bitvě o každý míč a metr palubovky jsme začali mít herně i brankově navrch. Naše hráčky se překonávaly bojovností, nápaditou a nezvykle účelnou útočnou souhrou si držely neustálý gólový odstup (15:17,16:18). Paradoxně naše nevydařená přesilovka zvedla psychiku domácího týmu a ten dokázal srovnat brankový poměr (53.min. 19:19). Škoda řady nevyužitých šancí, které výbornými zákroky likvidovala domácí brankářka. Závěrečné drama, ve kterém oba celky měly ještě několik 100% možností strhnout vítězství na svou stranu, utnul zvukový signál a oba celky se tak spravedlivě dělí o body. 7m-hody 5/3:6/3, vyloučení 1:1.

Hrály: Babáčková-Kratochvílová M.(7/1), Necidová S.(5), Pavlišová (3/2), Rousová (2), Salašová (2), Závišková I.(2), Svobodová D. (1), Bártová, Invaldová. Trenér ing. Záviška, asistentka Simandlová.