Družstvo mužů padlo v Telnici

5. 11. 2018

2. liga mužů Morava Jih – 6. kolo

Sokol Telnice - TJ Sokol Velké Meziříčí 37:26 (16:9)

V neděli podvečer zajíždělo družstvo mužů k tradičnímu rivalovi - do nafukovací haly v Telnici. Zápasy jsou vždy vypjaté, plné emocí a také vyloučení. Navíc se domácí tým nacházel jen o příčku pod naším celkem a čekala se tedy tradičně vypjatá bitva.

Vstup do utkání se nám poměrně vydařil a ve 13. minutě si brali domácí oddechoví čas za stavu 4:6. Dařilo se nám včas přerušovat soupeřovi nebezpečné spojky a v útoku jsme své šance bez problémů proměňovali. Vedené jsme si ale dokázali udržet jen do 18. minuty (6:8). Od této chvíle následovala série (mnohdy až nesmyslných) vyloučení na naší straně. Kdy jsme do konce poločasu neustále hráli pouze v pěti hráčích v poli. Toho domácí využili a následnou pasáž hry vyhráli 10:1! V této fázi hry nás mohou mrzet 2 neproměněné semičky a tři trháky. Proto jsme poločas zakončili nedobrým výsledkem 16:9.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně dobře, jako do té první. Bohužel se to absolutně nepovedlo a domácí trestali naše chyby sérií trháků a odskočili na hrozivých 24:10. V rozmezí mezi 18. a 37. jsme byli schopni vstřelit pouze 2 branky, kdy nás doslova vychytal domácí brankář. Bohužel domácí ve stejném časovém rozmezí skórovali 18x. To bylo pro vývoj utkání rozhodující. Zbytek zápasu jsme už jen spíše dohráli a mírně zkorigovali výsledek na konečných 37:26.

V příštím kole hostíme Sokol II Prostějov a budeme se snažit odčinit dnešní nedobrý výsledek.  Utkání začíná v tradičním čase v 17:00 v hale Za Světlou.

7m hody 0:4/7, vyloučení 4:9, navíc ČK pro Velké Meziříčí, diváků 105

Sled branek: 3:3, 4:6, 6:8, 13:8, 22:9, 28:13, 33:17, 34:21, 37:22, 37:26

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Kotík Libor (1) – Pavel Strašák (7/4), Jan Lečbych (5), Vítězslav Večeřa (3), Radim Fisher (3), Kamil Babáček (2), David Kubiš (2), Pavol Živčic (1), Miloš Necid (1), Jiří Kaštan (1), Ladislav Šidlo, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal, asistent trenéra Michael Bezděk