Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší a starší žáci na PHC2018

5. 4. 2018

Od pátku 30.3. do neděle 1.4. se zúčastnili družstva mladších a starších žáků  26. ročníku největšího mezinárodního halového turnaje pro mládež v házené Prague Handball Cup 2018.

Mladší žáci

V této kategorii se utkalo celkem 76 týmů. Našed družstvo se v základní skupině postupně utkalo s pěti soupeři. Dokázali jsme sice porazit vítěze skupiny z Olomouce, ale postup do A finálové části nám těsně utekl o vzájemný zápas s Maďary.

Skupina MD09:

VM - Angyalföldi Sportiskola (Maďarsko) 10:14

VM - HSG RSV Teltow-Ruhlsdorf (Německo) 12:4

VM – HBC Olomouc 1966 (CZ) 16:12

VM – TIK Taastrup II (Dánsko) 16:7

VM – HC Dukla Praha I (CZ)18:13

Postoupili jsme tedy do play-off B, kde jsme odehráli 3 utkání. Vyřadit nás dokázal až po napínavých nájezdech klub Dukla Praha II.

Play-offf B:

VM – HC Schoten (Belgie) 14:9

VM – HG 85 Köthen (Německo) 21:14

VM – HC Dukla Praha II 12:12 (12:13 po rozstřelu)

Kluci si na turnaji zahráli mnoho kvalitních utkání a nasbírali spoustu zkušeností do další části sezóny. Chtěl bych poděkovat nejen klukům za předvedené výkony, ale i rodičům, kteří přijeli své potomky podpořit a strávili tak s námi velikonoční čas.

Hráči: Kučera – Čížek F., Bradáč, Navrátil O., Rosa B., Koudela, Kotouček, Slabý, Zezula, Požár, Uchytil, Škoda

Trenéři: Živčic, Kaštan, Horáková

 

Starší žáci

V kategorii starších žáků startovalo 110 týmů. Naše družstvo se v základní skupině postupně utkalo s VM - Viby IF II (DAN) 14:7

VM - Ahus Handboll (SWE) 8:20

VM - HSC Bad Neustadt (D) 13:12

VM - KS SPR Chrobry Glogów (PL) 8:21

¨VM - SKH Polanka 10:21

Ve skupině jsme skončili na čtvrtém místě. To nás poslalo do bojů playoff v B části turnaje. 

Zde jsme nejprve porazili HC Schoten II (BEL) 17:9, poté v našem nejlepším utkání Koge Handbold II (DAN)  15:14. Do utkání proti TJ Sokol Úvaly jsme již pak po domluvě s pořadateli a soupeřem nenastoupili. Únava byla veliká a pozdní začátek zápasu nám nevyhovoval kvůli dopravě domů. 

Celkově jsme s turnajem velmi spokojeni. Přesně splnil co jsme očekávali. Všichni hráči si dobře zahráli proti kvalitním soupeřům.

S celky naší kvality jsme si dokázali poradit, hráli jsme týmově a na týmy které nás výrazně přehráli jsme herně neměli. Tyto týmy byli fyzicky a rychlostně velmi dobře vybaveny. Do sezóny bychom chtěli určitě zlepšit důraz jak na obraně, tak i v útoku a přechod do rychlého útoku by taktéž mohl být lepší. 

Celý tým herně a střelecky táhl Radek Navrátil, Filip Mička, a po více jak roční pauze navrátilec do sestavy Lukáš Dobejval. Důležité branky vsítil Jakub Strýček, velký posun ve hře je u Radima Kocourka. Pěkné zákroky si připsal v brance Lukáš Deraha. 

Hráli:

Lukáš Deraha, Filip Mička, Radek Navrátil, Martin Chalupa, Radim Kocourek, Lukáš Dobejval, Jakub Russ, Tomáš Kučera, Jakub Mach, Tomáš Rosa, Jakub Strýček. 

Trenéři: David Stoklasa, Radek Navrátil. 

Tento kolosální turnaj byl velmi dobře organizačně zvládnutý, pořadatel odvedli velmi dobrou práci a již teď se těšíme na PHC 2019!