Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži porazili nováčka z Olomouce

28. 10. 2018

2. liga mužů Morava Jih – 5. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 36:26 (16:10)

Ve druhém domácím utkání sezony na naši palubovku zavítal nováček soutěže z hanácké metropole – HBC Olomouc. Ti měli před zápasem na kontě pouze o 2 body méně než náš tým, a proto se čekal vyrovnaný souboj.

 

Ovšem soupeř dorazil v kombinované sestavě a to bylo od úvodních minut velice znát. Během úvodní desetiminutovky si tak náš tým dokázal vypracovat rychlé vedení 9:2. V následující pasáži pak naši muži částečně polevili v koncentraci a nechali soupeře srovnat krok. Do konce poločasu jsme již skoré navýšit nedokázali a šli tak do šaten s šestibrankovým náskokem.

 

Ve druhé půli soupeř vyrukoval s osobní obranou na našeho střelce Večeřu. My na to však rychle reagovali hrou bez brankáře – tedy přesilovou hrou. Ta se nám v útoku zúročila a dokázali jsme se prosazovat přes olomoucký val. Bohužel v obraně jsme nebyli schopní přerušit mohutné soupeřovy spojky a ty se dokázaly jednoduše protlačit do brankoviště a skórovat.  Proto byl rozdíl ve skoré stále „jen“ 6-8 brankový.  Ovšem je nutno podotknout, že do celého zápasu jsme zapojili všechny hráče z lavičky, což bylo hodně znát především v nepřesnostech v různých herních kombinacích. Gólově se prosadila i naše nová posila ze Zruče n. Sázavou – Pavel Roub.

 

Konečný rozdíl skóre však mohl být mnohem vyšší. Mohou nás především mrzet chyby v obraně a spousta obdržených laciných branek.  V příštím kole zajíždíme do nafukovací haly v Telnici, kde je vždy horká půda. Navíc jsme zde již 2 roky nedokázali bodovat a to budeme chtít změnit.

 

7m hody 2/1:1/1, vyloučení 2:1, diváků 147

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Kotík Libor – Pavel Strašák (7), Vítězslav Večeřa (6), Tomáš Stupka (6/1), Radim Fisher (6), Kamil Babáček (4), David Kubiš (3), Pavel Roub (2), Pavol Živčic (1), Miloš Necid (1), Ladislav Šidlo, Křibala Pavel, Filip Macoun, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Kácal Petr, asistent trenéra Michael Bezděk

 

Tabulka a výsledky:

http://www.muzi.chf.cz/?cmpid=53&cmppartid=3044