Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži slaví historický úspěch

19. 4. 2015

 

 

Sobota 18. dubna 2015

 

2. liga mužů Morava Jih – 20. kolo

 

TJ Sokol Velké Meziříčí - Tatran Bohunice "B" 38:29 (19:12)

Meziříčští házenkáři si ve 20. kole případnou výhrou nad Tatranem Bohunice „B“, mohli dvě kola před koncem soutěže, zajistit historické prvenství v druhé lize. Domácí fanoušky nenechali na pochybách, a kdo si našel cestu do haly "Za Světlou", mohl sledovat utkání v režii našeho celku a užít si atmosféru oslav prvenství.

Ze začátku utkání na naše hráče zřejmě dolehla síla okamžiku, působili nervózním dojmem a v obraně dělali individuální chyby. Obě družstva hrála od začátku ve vysokém tempu a bylo k vidění množství rychlých přechodů do útoku. Na naší straně se projevovala větší kvalita především na postu spojek a udržovali jsme si mírné vedení. Houževnatý soupeř, který hraje o udržení v soutěži, nám dělal v obraně problémy svým pohybem. V 15. minutě srovnal na 7:7 a o dvě minuty později, po špatně sehrané přesilovce, na 9:9. Následně se podařilo zlepšit obranu, v útoku se činil především Jakub Bezděk s Pavlem Strašákem na spojkách a Miloš Necid s Honzou Lečbychem v pivotu. Šňůrou šesti branek v řadě (15:9) se podařilo Bohunicím odskočit, a když svým „lišáckým" výpichem Pavel Křibala sebral soupeři další míč, nikdo v hale již nepochyboval o osudu utkání. V závěru poločasu bylo vidět na obou stranách několik pohledných akcí a do šaten se šlo za stavu 19:12.

V druhé půli si naše družstvo udržovalo vybudovaný náskok. Kombinační hrou jsme se prosazovali ze všech postů. Díky sympatickému a běhavému pojetí hry soupeře měli diváci možnost vidět spoustu branek na obou stranách.  V 50. minutě byl rozdíl ve skóre již desetibrankový a hráči si utkání hodně užívali. Škoda jen některých přísných vyloučení, které zabránili ještě většímu rozdílu. Pověstná čtyřicítka nepadla a naši hráči tak mohli slavit vítězství 38:29.

Trenér Vaverka hodnotil utkání takto: „Jsem rád, že se nám podařilo tažení za vítězstvím v lize dotáhnout do konce už dvě kola před závěrem soutěže. I když jsme dnes hráli pod své možnosti. Nyní se již začneme připravovat na baráž a poslední dvě soutěžní utkání můžeme pojmout jako kvalitní přípravu na ty to dvě barážová utkání." Jeden z nejzkušenějších hráčů Pavol Živčic k tomu dodal: „Tak jsme se konečně dočkali a soutěž vyhráli, ale sezóna ještě nekončí a chceme se nyní dobře připravit na boj o první ligu!"

Dvě kola před koncem si tak naše družstvo zajistilo historicky první místo v 2. lize Morava Jih a mohli tak propuknout bujaré oslavy. Nyní náš tým čekají ještě dvě soutěžní utkání. Příští týden v domácím prostředí proti Kostelci na Hané a poslední utkání sehrajeme v Ivančicích.

Následná příprava našich házenkářů bude již směřovat k baráži o 1. ligu, která se hraje na dvě utkání doma-venku. Soupeř do baráže bude vítěz 2. ligy Morava-sever. Pravděpodobně se rýsuje soupeř z Ostravy, který vede tabulku o tři body před Velkou Bystřicí.

7m-hody 4/4:5/4 vyloučení: 9:5, počet diváků 148

Sled branek: 2:1, 4:3, 7:5, 9:9, 16:9, 17:10, 19:12, 22:14, 24:16, 26:20, 30:22, 33:24; 35:26, 38:29

Sestava a branky: Poul Ondřej, Stoklasa David – Strašák Pavel (9/4), Živčic Pavol (6), Bezděk Jakub (5), Večeřa Vítězslav (4), Matušík Roman (4), Lečbych Jan (4), Kaštan Jiří (3), Necid Miloš (2), Kubiš David (1), Pavliš David, Babáček Petr, Kříbala Pavel, trenér Vaverka Vlastimil, vedoucí družstva Vodák Petr.

Tabulka:

http://www.muzi.chf.cz/index.aspx?id=34909&cmpid=53&cmppartid=2288

Pozvánka

Sobota 25. dubna 2015

15:00 2. liga mladší dorost VM – Tatran Litovel

17:00 2. Liga muži VM – Sokol Kostelec na Hané

Přijďte podpořit naše házenkáře a společně oslavit s naším týmem historický úspěch oddílu házené.

dsc_8106_1.jpg