Muži stále drží jarní neporazitelnost

18. 3. 2019

2. liga mužů Morava Jih – 15. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 30:29 (11:14)

Muži se po „skalpu“ lídra druhé ligy opět představili v domácím prostředí. Tentokrát se proti nim postavil soused z tabulky – Kostelec na Hané. Na podzim se nám na půdě soupeře podařilo vybojovat těsné jednobrankové vítězství a tak jsme i dnes čekali velice těžký zápas.

Ovšem vstup do utkání jsme zvládli na jedničku: Soupeře jsme jasně přehrávali a tak byl stav po 8 minutách již 5:2 pro naše barvy. To se ale soupeř jen rozehrával. Svou trpělivou hrou začal ukrajovat manko z úvodu a postupně začal přebírat otěže utkání. Naopak my jsme zbrklou hrou dávali soupeři šance zadarmo. Naše nepřipravené střely končili buď vedle brány, nebo v rukou hostujícího brankáře, který v zápětí zakládal rychlé útoky. Do 22. minuty tak soupeř odskočil na 8:12. Nepomohl ani následovný oddechový čas a mi nedokázali srovnat tempo hry. A nebýt několika skvělých zákroků našeho brankáře Kotíka, tak by byl poločasový rozdíl ve skóre mnohem vyšší.

Po poločasové pauze začali konečně hráči hrát v útoku trpělivěji a tak se nám podařilo během 9 minut smazat náskok soupeře (18:18).  Změnou obranného systému se nám vedlo narušovat útočné kombinace hostí. I proto jsme odskočili až na 24:21, ale do konce utkání zbývala ještě spousta času. Soupeř nesložil zbraně a opět strhnul skóre na svoji stranu (27:28). Poslední 4 minuty tak slibovaly velké drama. Nám ovšem velice pomohlo zbytečné vyloučení soupeře. Následnou přesilovku jsme dokázali zužitkovat, kdy se 3x prosadil Večeřa. Soupeř pak v závěru už jen korigoval na konečných 30:29.

Dnes jsme dokázali vybojovat další domácí cennou výhru,  i když předvedený herní projev nebyl stoprocentní. V příštím kole zajíždí družstvo mužů na palubovku sedmé Olomouce, která je v domácím prostředí těžkým soupeřem. My si však budeme chtít uhájit jarní neporazitelnost a dovézt domů plný počet bodů!

7m hody: 1/2:1/2, vyloučení 4:8, diváků 75

Sled branek: 2:0, 5:2, 5:6,7:9, 8:12, 10:14, 12:16, 18:18, 21:21, 24:21,25:25, 27:28, 30:28

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Libor Kotík – Jan Lečbych (8), Pavel Roub (5), Vítězslav Večeřa (5), Jakub Bezděk (4), Pavel Strašák (3/1), Jiří Kaštan (3), Pavol Živčic (2), Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, Kamil Babáček, Jan Hnízdil, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk