Muži v Cerekvi nezaváhali

18. 11. 2018

2. liga mužů Morava Jih – 8. kolo

TJ Dolní Cerekev - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:30 (10:11)

V rámci 8. kola zajíždělo družstvo mužů k zápasu do Dolní Cerekve, kde jsme chtěli potvrdit papírové předpoklady a přivézt 2 body za výhru. Před střetnutím se totiž domácí celek nacházel na 10. pozici, kdežto naši muži bojují o čelo tabulky.

Úvod jasně patřil našemu týmu, kdy jsme se ujali vedení 0:3. Bohužel po řadě nepřesností na naší straně jsme dovolili soupeři dotáhnout skóre a v 11. minutě bylo srovnáno (3:3). Soupeř na nás aplikoval vysunutou obranu, přes kterou jsme se jen těžko prosazovali. Alespoň obrana fungovala spolehlivě a většinu střel soupeře tak dokázal bez problémů likvidovat náš brankář. A i když jsme soupeře ani jednou nepustili do vedení, tak se nám nedařilo vypracovat si výraznější náskok a odskočit. Proto se šlo do šaten za otevřeného stavu 10:11.

Ovšem druhou půli jsme zahájili na výbornou a především díky našemu střelci Večeřovi jsme si začínali budovat rozhodující náskok. Během třinácti minut se nám podařilo odskočit na 15:21 a zápas se začínal vyvíjet správným směrem. O pár minut později jsme již definitivně zlomili odpor soupeře a odskočili na rozdíl 8 branek (17:25). Posledních 10 minut zápasu ovlivnilo duo rozhodčích, kteří zahájili sérii nesmyslných vyloučení na obou stranách, kdy rozdali i 3 červené karty.  Hra proto byla velice rozkouskovaná a konečný hvizd byl spíše vysvobozením pro oba dva celky.

Dnes můžeme zápas hodnotit spíše pozitivně, i když zde byly pasáže, kdy jsme se v útoku hodně trápili. Ovšem kolektivní výkon nám pomohl k zisku dalších 2 bodů, které nás drží v kontaktu s čelem druholigové tabulky. V příštím kole hostíme na naší palubovce nováčka soutěže a zároveň poslední celek tabulky SHC Maloměřice „B“, kde budeme chtít opět naplno bodovat.

7m hody 0:1/3, vyloučení 9:5, navíc ČK 2:1, diváků 43

Sled branek: 0:3, 3:3, 4:6, 7:7, 7:10, 10:11, 11:14, 14:15, 15:21, 17:25, 21:27, 23:30

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Kotík Libor – Pavel Strašák (8/1), Vítězslav Večeřa (8), Miloš Necid (5), Jan Lečbych (3), Ladislav Šidlo (2), Jiří Kaštan (2), Kamil Babáček (2), Dominik Buchta, Pavol Živčic, David Kubiš, Pavel Křibala, Jan Hnízdil, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk