Jdi na obsah Jdi na menu
 


První turnaj žákovské ligy starších žáků

17. 12. 2015

V sobotu 12. prosince odehráli starší žáci první turnaj ze série turnajů žákovské ligy. Jelikož Centrum Haná odmítla pořadatelství, zhostil se náš oddíl pořadatelství prvního turnaje, kterého se zúčastnili kromě našeho družstva Frýdek-Místek, Centrum Haná, Liberec a Vršovice.

Před týdnem naše družstvo ještě absolvovalo třídenní turnaj v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsme obsadili osmé místo. Turnaj byl náročný a byla to příprava, co nás může v žákovské lize čekat. Na turnaji se nám příliš nedařilo přenést některé tréninkové prvky do utkání a tak jsme byli před domácím turnajem v očekávání.

V prvním utkání jsme narazili na Sokol Centrum Haná. Soupeř od začátku diktoval tempo hry. My jsme v úvodu neproměnili několik šancí včetně „sedmičky“ a soupeř postupně navyšoval svoje vedení až na konečný rozdíl 12:28. Předvedená hra nebyla špatná, nicméně jsme byli velmi málo produktivní. Z výrazného rozdílu ve skóre jsme zklamaní být nemuseli, jelikož soupeř bude patřit do první pětky celé žákovské ligy. Do druhého utkání proti družstvu Liberec Handball jsme vstoupili velmi dobře a ujali se vedení 4:1. Následně soupeř hru vyrovnal a do poločasu jsme ztráceli jednu branku. Utkání bylo velmi vyrovnané. Bohužel jsme dělali více chyb než soupeř a v závěru utkání jsme se nedokázali prosadit. Pokud jsme chtěli na tomto turnaji pomýšlet na nějaké body, bylo to v tomto utkání, které se nám nepovedlo. Liberci jsme nakonec podlehli 20:23. Třetí utkání proti Sokolu Vršovice bylo utkání dvou rozdílných poločasů. Do utkání jsme vstoupili velmi špatně a prohrávali již 1:10. Postupně jsme hru vyrovnali a v druhé půli se hrála již vyrovnaná partie. Vršovicím jsme nakonec podlehli 14:22. V závěrečném utkání proti Frýdku-Místku se kluci nahecovali a i s minimem sil hráli od začátku vyrovnanou partii. Poločas jsme dotáhli na remízu 9:9. V druhé půli nám soupeř odskočil, již na tři branky, a zdálo se rozhodnuto. Kluci ale předvedli výbornou hru v závěru, kde jsme si dokázali vypracovat dobré příležitostí a nakonec jsme srovnali na konečných 18:18. V tomto utkání podali nadstandardní výkony Jakub Benda s Vojtou Svobodou.

Jelikož nás trápili nemoci, odehráli jsme turnaj pouze v osmi hráčích, tudíž s jedním na střídání a při utkáních 2x20 minut to bylo velmi náročné. Kluci ale ukázali, že umí hrát až do konce.

Kvalitní turnaj nám ukázal, že musíme ještě lépe a intenzivněji pracovat na trénincích, abychom dokázali hrát lepší házenou se soupeři v žákovské lize.

Sestava a branky: Roman Juhoš - Vojtěch Svoboda (24), Jakub Benda (13), Jan Hnízdil (8), Petr Kavka (8), Štěpán Fiala (6), Lukáš Dobejval (3), Dominik Šroler (1), trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.