26. 10. 2013

Sobota 26. října
I. liga mladších dorostenek
HK Hodonín - TJ Sokol VM 27:15 (16:8)

Předehrávka 10. kola podzimní části, necitlivě nařízená v průběhu již rozehrané soutěže řídícím svazem, byla odvetou utkání minulého víkendu. Oproti týden starému souboji tentokrát hodonínské od prvních minut zcela jasně opanovaly hru. Náš nemocemi a zraněními citelně „ořezaný“ tým složený většinou ze starších žaček si  soupeřky držely v dostatečném brankovém odstupu. První přesný zásah i přes několik velmi dobrých útočných akcí jsme v síti domácích zaznamenali až v probíhající desáté minutě,  to už na ukazateli svítil nelichotivý stav 7:0. Do poločasu se podařilo zlepšenou obranou se držet, leč naše chybující útočná hra, razance a přesnost střeleckých pokusů byla hodně mizerná. Po změně stran jsme se přeci jen psychicky zvedli a drželi se dlouhou dobu na osmibrankovém rozdílu. V závěru nám však viditelně došly síly a hodonínské svoji fyzickou nadvládu ještě gólově zvýraznily.
Doufejme, že již na následující víkendové utkání, kdy se utkáme v regionálním derby s hráčkami Havlíčkova Brodu, budeme již v plné hráčské síle.

7m hody 2/1:3/3, vyloučení 1:2. Počet střel 52:48. Sled branek – 7:0,7:1,9:1,11:2,13:4,15:6,15:7,17:9,17:11,20:11,21:13,25:13,26:14.
Hrály:
Jarmila Šabacká – Andrea Rymešová(5), Kateřina Závišková(4), Soňa Bačová(3/3), Zuzana Matoušková(2), Dagmar Mejzlíková(1), Romana Doležalová, Michaela Zedníčková, Kristýna Cahová, Lucie Teplá, Eliška Buchtová. Trenéři ing.Vincenc Záviška, Ivana Škrdlová.

I. liga starších dorostenek
HK Hodonín  - TJ Sokol VM 18:32 (9:14)

K odvetnému utkání jsme sice odjížděli s žalostně malým počtem zdravotně schopných hráček, leč s odhodláním nedat svoji kůži lacino a výsledkově nepropadnout. Souboje s hodonínskými totiž prozatím pokaždé v dosavadní historii vzájemných soubojů vždy některá z našich hráček odnesla nepříjemným dlouhodobým zraněním!!!
Od prvních minut jsme vsadili na aktivní obranu, která „nesla své ovoce“ a účelně narušovala rozehrávku domácích. Úvod z říše snů donutil již v šesté minutě domácího trenéra vzít si za stavu 0:5 oddechový čas. Ani to však nezastavilo našivelmi dobrou kolektivní souhru podepřenou spolehlivým výkonem brankářky Veroniky Syptákové. Po rychle sehraných akcích jsme zvýšili až na sedmigólový rozdíl. Několik zbrklostí a chyb v této fázi souboje začaly trestat domácí hráčky, když se opakovaně dostaly do bezprostřední blízkosti naší branky. Na tento vývoj reagovala naše lavička a brala oddechový čas za stavu 4:8. Ten viditelně dolil týmu potřebné sebevědomí a vnesl klid do dalších akcí. Do konce první třicetiminutovky se pak hrála vyrovnaná partie. Poločasovou pauzu jsme využili k „dobití baterií“ a opětovně zvýšeným tlakem na spojky soupeřek je nutili k chybám. Výkon defenzívy ve spolupráci s brankářkou Michaelou Vávrovou měl stoupající tendenci. Efektivně zakončené brejkové situace Renaty Škrdlové a Kláry Sedláčkové, pramenící z chyb hodonínských, lámaly sebevědomí soupeřek. V postupném útoku jsme se dokázali prosazovat souhrou s pivotmankou Kateřinou Studenou, čímž jsme navýšili až na desetibrankový rozdíl. Červená karta za faul v rychlém útoku na naši hráčku pak definitivně zlomila odpor hodonínských a zbytek souboje se již dohrával plně v naší režii. Postupně jsme brankami Michaely Homolové a Kateřiny Záviškové završili zdařilé přestavení. Úspěšný defenzivní štít naší hry vytvářely Terezie Rosová, Soňa Bačová a Romana Doležalová.
Sled branek
– 0:7,1:8,4:8,4:10,6:11,7:13,9:13,10:17,11:17,11:21,13:22,15:24,16:26,17:30,18:30.
7m hody 4/2:6/5, vyloučení 1:2, navíc domácí hráčka přímá ČK. Počet střel 47:56.