Jdi na obsah Jdi na menu

Starší dorostenky tentokrát v přípravě čtvrté

10. 2. 2019

Mezinárodní turnaj za účasti prvo i druholigových týmů České a Slovenské házenkářské scény absolvovaly naše hráčky oproti minulému víkendu v hodně pozměněné sestavě. Díky nachlazení i dalším okolnostem jsme nakonec odjeli do Otrokovic se sedmi hráčkami a třemi brankářkami, z nichž věkově starší žákyně gólmanka Eliška Homolová si odbyla dorosteneckou premiéru.

První turnajový souboj jsme sehráli na výbornou, když slovenského rivala AS Trenčín jsme přehráli díky agresivní vysunuté obraně a zdařilé nápadité souhře v útočné fázi 25:20 (13:8). Druhé utkání s prvoligovou mládežnickou zálohou interligového SHK Veselí nad Moravou se nám od prvopočátku nedařilo. Nebyli jsme schopni omezit dobrý pohyb, střelbu a souhru soupeřových spojek s pivoty. Jednoduché a přímočaré akce soupeřek slavily úspěch, my jsme v 10. minutě navíc přišli o jednu ze střeleckých spojek a souboj tak dohráli bez možností vystřídat. Po čtyřiceti odehraných minutách svítil na tabuli jednoznačný výsledek 12:23 (6:11). Třetí turnajové vystoupení proti domácímu celku měl odlišný obraz. Od úvodních minut nás zdobila výborná defenzíva. Dostávali jsme se poměrně často do dobrých příležitostí. Trocha sportovního štěstí pak chyběla, abychom drželi v poločase remízový stav. Po změně stran soupeř dokázal udržet nasazené tempo hry, nám se nedařilo střelecky a utkání tak dospělo k výsledku 8:15 (5:7). V závěrečném utkání s druholigovým rivalem Sokol Zábřeh Ostrava jsme tahali neustále za kratší konec, když se nedařilo efektivně zakončovat vypracované šance. Po změně stran jsme se sice výrazně zlepšili, leč náskok soupeřek jsme již nedohnali 17:22 (9:14). Severomoravanky nakonec lepším skórem v minitabulce obsadily první příčku.

Poslední herní prověrkou před začátkem odvetné části 2. ligy bude domácí turnaj s účastí osmi týmů.