7. 4. 2019

Neděle 6. dubna

2. liga starší dorostenky

Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Velké Meziříčí 27:22 (15:13)

První čtvrthodina utkání byla viditelně v režii naší herní aktivity. Dařilo se dobře organizovanou defenzivou i zdařilými zákroky naší brankářky omezovat v zakončení obě krajní reprezentační spojky domácích. V útočné hře jsme se nápaditostí dostávali do velmi dobrých střeleckých příležitostí a díky tomu si udržovali dvougólové vedení. Domácí lavička si v 10. minutě brala oddechový čas, i přesto jsme dále pokračovali ve velmi solidním kolektivním výkonu. Změny v naší sestavě nastartovaly soupeře. Přišlo několik zcela zbytečných útočných ztrát, následně i řada nedůrazností v obraně a skóre se rychle měnilo. V této fázi bylo patrné, jak nám chybí souhra s postem typického pivota, na kterém se v současné době střídá několik hráček. Na soupeřovu zlepšenou hru jsme zareagovali oddechovým časem i výraznějšími změnami v rozestavění, leč domácí celek rychlými a jednoduše řešenými kontry i přesnými střelami krajních spojek v rozmezí 17. – 22. minutě jasně dominoval, zaznamenal osm přesných zásahů oproti našemu nulovému efektu!!! Závěr prvního poločasu patřil naší výrazně zlepšené souhře, podařilo se tak snížit až na dvougólový rozdíl. Do druhého dějství jsme vstoupili hodně nedůrazně a po několika útočných ztrátách jsme opět tahali za kratší konec. Domácí postupně navýšili až na šestigólový rozdíl a ten už pak s menšími problémy udržovali až do konce utkání. Sice jsme si vypracovali řadu velmi dobrých střeleckých příležitostí, leč mizérie při zakončení včetně dvou neproměněných sedmiček, nám nedovolila se přiblížit na kontaktní stav. Bojovali jsme, ovšem na domácí tým složený převážně ze starších dorostenek to tentokráte nestačilo.

Střelecky nás drželo duo Lenka Pacalová & Markéta Pospíšilová

V dalším kole přivítáme na domácí palubovce hráčky DHK Slavoj Žirovnice, kterým se pokusíme vrátit nepříjemnou podzimní porážku.

7 - m hody 0/0 : 2/0, vyloučení 1:0.

Sled branek 2:0, 2:4, 3:6, 5:7, 6:8, 14:8, 15:9, 18:13, 20:14, 20:16, 22:16, 22:28, 23:19, 24:20, 26:20, 26:21.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Pacalová Lenka (10), Pospíšilová Markéta (5), Odehnalová Tereza (4), Borkovcová Tereza (1), Pospíšilová Magda (1), Kuřátková Klára (1), Houdková Valérie, Šmídová Tereza, Sedlářová Tereza. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.