19. 11. 2018

Neděle 18. listopadu

2. liga starší dorostenky

Sokol Ostrava Zábřeh - TJ Sokol Velké Meziříčí 21:28 (14:12)

Nedělní podvečer v krásné školní sportovní hale Paskov patřil druholigové předehrávce, kdy jsme nastoupili proti soupeři, jenž se v dosavadním průběhu soutěže prezentuje výraznou útočnou silou. Jeho průměr třiceti čtyř vstřelených branek na utkání vzbuzoval předzápasový respekt. Náš tým mohl využít  herní potenciál tří hostujících bohunických hráček, což se pro vývoj zvláště ve druhém poločase ukázalo jako rozhodující.

Od prvních minut jsme však tahali za kratší konec, a to díky především malému důrazu při bránění a zbrklostem i nepřesnému zakončení v útočné fázi. Domácí hráčky nás přehrávaly pohybem a důrazem na brankovišti, útočné akce řešily jednoduše a razantně. Prosazovaly se ze všech herních postů. Do 22. minuty jsme tak neustále dotahovali čtyřgólovou ztrátu. Změnami v rozestavění jsme začali dostávat soupeřky pod tlak, postupně zlepšovali útočnou souhru, což nám vyneslo i možnosti častěji zakončovat zejména z křídelních prostor. Po změně stran se podařilo v rozmezí 36. – 43. minuty díky výborné defenzivní činnosti neinkasovat a následně podnikat brejkové akce s gólovým efektem (15:13,15:18). Domácí lavička na tento stav reagovala oddechovým časem a na pár minut to přineslo i snížení na nejtěsnější rozdíl (18:19). V této chvíli se nám dařilo udržovat vysoké tempo hry. Díky skvěle fungující obraně jsme nutili soupeřky k častým chybám a následně získávali cenné míče. V útoku jsme pak velmi dobře sehranými kombinacemi a efektivní střelbou vrátili zpět vícebrankový náskok a utkání tak dovedli do zaslouženého vítězného konce. GRATULACE !!!!

Poslední podzimní kolo zakončíme první prosincovou sobotu na domácím hřišti s hráčkami Vršovic.

7m – hody 2/2:3/1, vyloučení 1:1.

Sled branek – 3:0,1:3,4:1,5:2,6:4,8:4,9:6,10:8,12:8,13:9,14:11,15:13,15:18,16:19,18:19,18:21,19:21,19:26,20:26.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Tvarůžková Tereza (9), Pacalová Lenka (4/1), Partlová Denisa (4), Borkovcová Tereza (4), Šimková Sylvie (3), Pospíšilová Markéta (2), Cahová Kristýna (1), Šmídová Tereza, Blažková Kateřina.

Trenér ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Kuřátková Andrea, asistent trenéra ing. Tomáš Partl.