Jdi na obsah Jdi na menu

Starší žáci v druhém kole Žákovské ligy vyšli bodově na prázdno

25. 1. 2016

O víkendu cestovali starší žáci na druhé kolo Žákovské ligy do Nové Paky. Pořadatelským oddílem byl Jičín. V tomto kole byli soupeři nad naše síly. V prvním utkání s Duklou Praha II. jsme drželi krok pouze dvě třetiny utkáni. V závěru nám soupeř odskočil na konečných 15:25. Do druhého utkání proti Velké Bystřici jsme vstoupili hodně ustrašeně a prohrávali jsme 0:4. Po oddechovém čase jsme hru zlepšili. Soupeř byl ale pohyblivější a důraznější a nakonec jsme podlehli 20:36. V třetím utkání proti domácímu Jičínu jsme odehráli slušný první poločas. V druhém jsme zůstali za očekáváním, i přestože soupeř prostřídal a dal nám možnost zkorigovat výsledek. Hodně nás trápila koncovka, kdy jsme se nedokázali prosadit i z nejvyloženějších šancí. Konečné skóre se zastavilo na 16:26. V posledním utkání proti Karviné jsme podali nejlepší výkon na turnaji. Konečně se začaly dařit herní prvky, které v předchozích utkáních vázly. Karviné jsme nakonec podlehli 23:30.

Další těžký turnaj s republikovou špičkou nás maximálně prověřil. Kluci i v malém počtu dokázali odehrát turnaj se ctí. Stále máme na čem pracovat. Ve třetím kole zajíždíme 24. února do Strakonic a doufáme, že výkonnostně půjdeme nahoru a podaří se i nějaké utkání vyhrát.

Sestava a branky: Roman Juhoš - Vojtěch Svoboda (17), Petr Kavka (15), Štěpán Fiala (14), Jakub Benda (10), Alex Cerkal (7), Jan Hnízdil (7), Dominik Šroler (4), Jakub Mach, trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.