Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci vítězně,turnaje žákyň

16. 5. 2010

Neděle 9. května

Jihomoravská divize mladší žáci

Sokol Telnice - Sokol VM 11:11, 26:15 (17:7), nájezdy 14:8

Po vyrovnaném průběhu souboje osobních obran jsme byli v závěru blíže k vítězství. Šťastná trefa domácích však znamenala, že se nakonec obě družstva rozešla smírně. V další části pak hra našeho týmu ztroskotávala na dobré obraně domácích, k tomu se přidalo nesčetné množství nepřesností a soupeř jasně dominoval.

Hráli: Drápela Vojtěch - Blaha Tomáš(10), Janíček Martin(6), Holub Jakub(4), Fiala Martin(2), Ambrož Michael(2), Zelinka Jiří(2), Macoun Filip, Pažourek Tomáš. Trenér Janíček Martin.

Jihomoravská divize starší žáci

Sokol Telnice - Sokol VM 20:32 (13:15)

První poločas byl zcela vyrovnanou partií, kdy se oba celky pravidelně střídaly ve vedení. Závěrečná fáze prvního dějství díky přesnějším útočným akcím vyšla lépe našim barvám. Po změně stran se začalo výrazně dařit brankáři Josefu Brabcovi, který se po nepříjemném zranění v podzimní části vrátil zpět do týmu. Během úvodních pěti minut druhé půle se podařilo odskočit až na šestigólový rozdíl (16:22), což bylo dílem i zlepšené útočné souhry a efektivnější koncovky spojek Jan Svoboda, Jakub Juránek. Domácí celek v této fázi zcela herně odpadl a přenechal aktivitu našim hráčům.

Hráli: Brabec Josef - Svoboda Jan(10/1), Juránek Jakub(9/1), Pospíšil Jan(5), Pavliš David(5), Janíček Martin(2), Blaha Martin(1), Lečbych Jan, Fiala Martin, Holub Jakub, Blaha Tomáš. Trenér Janíček.

Sobota 15. května

Jihomoravská divize mladší žáci

Tatran Bohunice - Sokol VM 7:4, 14:10 (9:4), nájezdy 10:11

Domácí celek byl herně vyrovnanější, což dokázal vyjádřit i brankově v souboji osobních obran i v další hrací části. Závěrečné samostatné nájezdy pak získali naši hráči.

Hráli: Drápela Vojtěch - Blaha Tomáš(6), Holub Jakub(4), Janíček Martin(1), Fiala Martin(1), Zelinka Jiří(1), Svoboda Filip(1), Macoun Filip, Pažourek Tomáš, Ambrož Michael, Klapal Vojtěch, Kratochvíl František. Trenér Janíček Martin.

 

Jihomoravská divize starší žáci

Tatran Bohunice - Sokol VM 20:37 (11:17)

Velmi dobrý kolektivní výkon podepřený bravurními zákroky brankáře Josefa Brabce již po prvním poločase znamenal nadějné vedení. Po změně stran pak náš výborný herní projev gradoval a domácí celek již zřetelně nestačil na útočnou souhru s efektivní koncovkou.

Hráli: Brabec Josef – Horák Petr(11/1), Svoboda Jan(9), Juránek Jakub(6), Pavliš David(5), Veselý Jan(3), Pospíšil Jan(2), Blaha Martin(1), Blaha Tomáš(1), Janíček Martin, Fiala Martin, Holub Jakub. Trenér Janíček.

Východočeská divize starší žákyně-turnaj Žirovnice

V pořadí třetí soutěžní turnaj vyšel pro naše hráčky s ne příliš lichotivou bilancí dvou výher a dvou proher. Úvodní duel s celkem Ledče nad Sázavou vyšel díky ofenzivní obraně od prvních minut v náš prospěch. Výrazný náskok soupeřky po změně stran dokázaly zredukovat. Následující souboj s domácím týmem jsme po počáteční nervozitě odehráli s přehledem. V pořadí třetí vystoupení proti hodně kombinované a díky účasti řady hráček na Přeborech ČR mladších dorostenek i značně oslabené sestavě Havlíčkova Brodu byl do desáté minuty v naší režii. Pak však přílišné uspokojení a individuálně vedené útočné akce přinesly soupeři řadu příležitostí ke skórování. K tomu se přidala nesoustředěnost v obraně a výsledkem byl obrat v dosavadním vývoji (4:2,4:6). Již do poločasu byl lídr tabulky herně lepší a naši útočnou naivitu v pohodě trestal. I po změně stran si udržoval díky našim chybám soupeř náskok a zaslouženě zvítězil. Poslední turnajový souboj s hráčkami Pardubic jsme nezvládli zejména v obranné fázi. Důraznější a nápaditější soupeř si dokázal již do poločasu vybudovat  vedení, které po změně stran v pohodě „přetavil“ v bodové maximum. Stínem tohoto souboje bylo zranění kotníku Ivy Záviškové.

Sokol VM – Ledeč nad Sázavou 16:15 (11:6)

Sokol VM – Pardubice 9:13 (5:8)

Sokol VM – Havlíčkův Brod 10:15 (5:7)

Sokol VM – Žirovnice 15:10 (7:4)

Hrály: Hleba Inna(1/1), Syptáková Veronika(1/1) - Závišková Iva(10), Partlová Markéta (9/3), Studená Kateřina(7), Sedláčková Klára(7), Zezulová Kristýna(2), Rosová Terezie, Janečková Denisa(4),   Závišková Kateřina(3/2), Kopečková Kateřina(2/1), Koudelová Tereza(2/1), Vávrová Michaela. Trenér Vincenc Záviška.

XIX. ročník Memoriálu Karla Šulce, Plzeň 6. -9. května

Mládežnického dívčího turnaje se zúčastnilo celkem 51 družstev: 20 družstev v kategorii mladších žaček, 15 družstev v kategorii minižaček 6+1, 7 družstev v kategorii minižaček 4+1 a 9 družstev v kategorii přípravka. Velkomeziříčský celek v nepočetnější kategorii mladších žaček odehrál vyrovnané souboje desetičlenné základní skupiny. I přes snahu a bojovnost na své soupeřky nestačil a tím byl zařazen do skupiny o 17.-20.místo. Zde si již dokázal poradit se svými soupeři a obsadil tak celkově sedmnáctou turnajovou příčku.

 Výsledky základní skupina: Sokol VM – Jindřichův Hradec 6:12, - Hlučín 10:15, - Písek“A“ 2:19, - Háje 9:14, - HC Plzeň 7:8, - Cheb 4:10, -  Velká nad Veličkou 13:16, - Most 4:6, - Vršovice 5:10.

Skupina 17.-20.místo: Sokol VM – Písek“B“ 16:7, - Pardubice 15:8, - Vršovice 9:8.

Pořadí: 1. Házená Jindřichův Hradec, 2. DHC Slavia Praha, 3. DHC Plzeň, 4. Sokol Písek“A“, 5. DHK Uherské Hradiště, 6. HC Hlučín, 7. HC Plzeň, 8. HC Háje Praha, 9. HK Decro Veselí nad Moravou, 10. Slavoj Tachov, 11. Astra Praha, 1.2 Lokomotiva Cheb, 13. SKH Velká nad Veličkou, 14. Sokol Kobylisy II, 15. DHK Baník Most, 16. DHK Lokomotiva Liberec, 17. Sokol Velké Meziříčí, 18. TJ Sokol Vršovice, 19. SHK D-P Pardubice, 20. Sokol Písek“B“.

Hrály: Šabacká Jarmila – Janečková Denisa(30), Kopečková Kateřina(27), Závišková Kateřina(21), Koudelová Eliška(10), Doležalová Romana(9), Weinhöferová Simona(2), Bačová Soňa, Pavlíčková Tereza, Singerová Klára. Trenéři R.Jelínková, I.Závišková, T.Vidlák.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

Sobota 22. května     

 8,00 hodin divize mladší žáci                              Nové Veselí,

 9,30 hodin divize starší žáci                                Nové Veselí,

11,00 hodin divize dorostenci                               Ivančice,

13,00 hodin Jihomoravská liga muži“B“            Sokolnice.