Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIESSMANN CUP 2012 - 11.2.2012 Nové Veselí Mladší žáci

13. 2. 2012

Původním záměrem bylo zúčastnit se  turnaje,  bez hlavních opor podzimního soutěžního tažení Vojtěcha Drápely a Filipa Svobody a dát tak příležitost nově tvořícímu družstvu mladších žáků. Bohužel některé „ důležité rodinné oslavy“ zapříčinili nutnost povolat do týmu ostříleného Filipa Svobodu, který svou roli v družstvu potvrdil beze zbytku. 

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácí rezervě, která věkově splňuje naše potřeby. Kluci domácí družstvo předčili bojovností a hlavně herním nasazením, kdy předvedli několik pohledných akcí a bylo vidět, že si z tréninku opravdu něco převedli do utkání. Částečně vysunuté obraně 1-5 , kterou jsme se prezentovali celý turnaj, domácí dokonale zaskočila. Na tomto postu vysunuté střední spojky se výborně prezentoval nadějný Vojtěch Svoboda, který prokázal výbornou fyzickou připravenost a pozornost v útočné činnosti. Na křídle se výborně prezentovali  Dominik Buchta a Samuel Bárta.

Ve  druhém zápase se do cesty našemu týmu postavil dosud neporažený Zlín. Ten disponoval skutečně vyspělým týmem jak růstového charakteru, tak herního. Začátek nám vyšel na výbornou a  v 5. minutě jsme vedli 2:0, ale to již bylo vše a soupeř  dominoval  po všech stránkách. Jak se později ukázalo Zlín nenašel přemožitele a po zásluze zvítězil v celém turnajovém klání. K cestě za obhajobou medailí nám stálo družstvo Telnice, kdy i remíza znamenala boj o třetí místo. Kluci byly jako  „svázaní“ a měli strach jakkoliv ohrozit branku soupeře. Díky fantastickým zákrokům našeho gólmana Jakuba Bendy a  střelecké potenci  Filipa Svobody se nám v závěru utkání podařilo otočit a 2 minuty před koncem jsme vedli o 2 branky, což znamenalo utkání o bronz. Leč v závěru na nás  soupeř vysunul celoplošnou obranu a  my jsme v tento moment zcela selhali a Telničtí po zásluze skóre vyrovnali. To stále ještě znamenalo výhodu pro nás leč v posledních vteřinách jsme neproměnili 100% střeleckou příležitost, která byla velice laksně odhozená a rychlý brejk Telnice znamenal zmar do našich řad. Prohra o jedinou branku vlila do našich řad mnoho smutku, ale bylo jasně řečeno, že 5.místo chceme urvat za každou cenu. Až po posledním utkání skupiny B byl znám náš soupeř, kdy domácí A tým těsně porazil Vršovice a tím je odsoudil k boji o páté místo. 

Hráči z Vršovic disponují velice zdatnými spojkami leč opět aplikovaná obrana 1-5 jim vnesla do řad mnoho nejistoty a kluci toho náležitě využili. V tento moment skvěle zachytal Jakub Benda , který zlikvidoval  tři 7m hody a tím dal dobrý základ pro konečný úspěch. Nyní nás čeká domácí turnaj, kde dostanou příležitost všichni mladí hráči, pokud nebudou mít opět jiné povinnosti.

 

Sokol Velké Meziříčí -    Sokol Nové Veselí B   14:9

                                       -   HC Zlín   9:22

                                       -   Sokol Telnice   14:15

O 5. místo                   -   HC LOKO Vršovice   12:8

Konečná tabulka:     1. HC Zlín

                                   2. TJ Spartak Sezimovo Ústí

                                    3. Sokol Nové Veselí A

                                   4. Sokol Telnice

                                   5. Sokol Velké Meziříčí

                                   6. HC LOKO Vršovice

                                   7. TJ Sparta Kutná Hora

                                   8. Sokol Nové Veselí B

 

Hráli: Benda Jakub - Svoboda Filip 39, Svoboda Vojtěch 4, Kratochvíl František 3, Buchta Dominik 2, Babáček Kamil 1, Bárta Samuel, Šubert Adam,  Hnízdil Jan, trenér: Janíček Martin