42. týden 2008

21. 10. 2008

II. liga muži
HC Zlín - Sokol Velké Meziříčí „A“: 31:22 (15:16)

V sobotu 18.10. jsme zavítali na palubovku leadera soutěže Zlína. V prvním poločase se naše „áčko“ se soupeřem střídalo ve vedení, kdy dobře stříleli naše spojky a hrála se kvalitní házená. Do druhé jsme nastupovali s jednobrankovým vedením. Vyrovnaný zápas se hrál do 47. minuty, odkdy jsme se soupeřem nedrželi krok. Zatímco Zlín bezpečně proměňoval všechny střelecké pokusy a dostávali jsme laciné branky z odražených míčů, náš tým nastřelil 8 tyček a neproměňovali jsme střelecké pokusy z křídel. Výsledkem byla šňůra 12 branek domácích a Zlín tak zápas definitivně rozhodl.

Sestava, branky: Stoklasa, Kotík - Matušík (7), Večeřa (6), Kříbala Petr (5), Konečný (2), Fischer (2), Bezděk, Necid, Večeřa, Kříbala Pavel

Divize muži
Sokol Dolní Bojanovice – Sokol Velké Meziříčí „B“: 21:33 (9:14)

Utkání se hrálo na venkovním hřišti za slunečného počasí, ovšem za teploty kole 15 stupňů Celsia. Zápas probíhal bez jakýchkoliv zvratu a znamenal další bezproblémové vítězství našeho „béčka“ a upevnění první příčky v soutěži.

Sestava a branky nehlášeny.

II. liga ženy
HC Veselí nad Moravou - Sokol VM 36:27 (18:13)

Úvodní čtvrthodina hry byla zcela vyrovnanou partií, kdy oba celky na sebe upozorňovaly více útočnou činností. Velkomezeříčské v další fázi polevily v obranné hře a přestaly se prosazovat i brankově. Efektivně zúročená početní převaha domácích vedla k vytvoření dvoubrankového odstupu (9:9,11:9). Závěr prvního poločasu se pak našim hráčkám vůbec nezdařil, když netakticky sehranou přesilovou hrou povolily soupeřkám dokonce dvakrát skórovat. Po změně stran změna naší obranné činnosti na chvíli otupila nápaditou domácí útočnou hru, ovšem nepřesnosti a ztráty našim Veselské v pohodě trestaly brankami z brejků (20:16,23:16). Výraznější náskok pak již domácí kolektiv dokázal udržovat zejména rychlou a účelnou hrou nepřipustil již žádnou změnu ve vývoji a po zásluze si připsal bodové maximum. V našich barvách byla největší hrozbou pro soupeřovu obranu pouze Jarmila Hrůzová.

7m-hody 7/6:4/3, vyloučení 2:4.

Hrály: Zelníčková M., Panáková L.-Hrůzová J.(13), Plachetská Z.(4/3), Vidláková R.(2), Hammerová T.(3), Mejzlíková K(2)., Chlubnová J.(2), Hladíková, Svobodová J., Fischerová M. Trenér ing.Záviška.

I. liga mladší dorostenky
HC Veselí nad Moravou - Sokol VM 33:24 (17:13)

Utkání soupeřů ze dna prvoligové tabulky byl vyrovnanou partií pouze do 15.minuty (6:6). V dalších minutách měly domácí hráčky jasnou převahu jak v obranné tak zejména v útočné hře spojek. Jejich přímočaré akce kontrastovaly s upachtěností a nepřesností našich a skóre se rychle měnilo (10:6,15:10). V závěru prvního poločasu ještě svitla pro naše barvy naděje, když jsme dokázali zmobilizovat síly a využít přesilovku (16:13). V úvodu druhého poločasu se Velkomeziříčské zdárně snažily zlepšenou obranou eliminovat útočné akce domácích (20:17,22:20). Po třetím vyloučení a následné červené kartě hráčky základní sestavy se obranná fáze zcela rozpadla a domácí pak v pohodě navýšili až na osmigólový rozdíl (29:21). Ten pak efektivní hrou udržovaly do vítězného konce. Výraznějšími postavami našeho herního projevu byly Monika Kratochvílová a Ivana Salašová.

7m-hody 6/5:4/3, vyloučení 5:5.

Hrály: Simandlová H., Babáčková M.-Kratochvílová M.(14/3), Salašová I.(3), Rousová N.(3), Bártová M.(2), Závišková I.(2), Necidová S., Necidová K., Pavlišová A., Palečková H., Šmídová Z.