Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žáci doma neuspěli,ženy vítězně,dorostenky nestačily na Bohunice

10. 4. 2011

Neděle 3.dubna

Jihomoravská liga mladší žáci

Sokol VM – Sokol Nové Veselí „A“  6:13, 14:21 (3:10), nájezdy 7:9

Sokol VM – Sokol Nové Veselí „B“ 10:9, 22:15 (12:8), nájezdy 13:2

První jarní kolo žákovských odvetných zápasů zahájilo soubojem o první místo v tabulce, v němž naši hráči nakonec nestačili na novoveselské áčko. V souboji osobních obran se zranil tvůrce útočné hry Tomáš Stupka. Ostatní spoluhráči se pak nedokázali po zbytek hrací doby výrazněji prosazovat. Dobrým výkonem držel naše barvy brankář Vojtěch Drápela. V souboji proti ambicióznímu družstvu „B“, složeného vesměs z minižáků pak naše bodové snahy dovedl k úspěšnému konci Tomáš Blaha, Martin Janíček a Filip Svoboda.

V dalším soutěžním kole zajíždíme na venkovní hřiště Sokola Telnice. Zde budeme, doufejme, že zlepšeným herním projevem hájit druhou příčku tabulky.

Hráli: Drápela Vojtěch – Blaha Tomáš(19), Janíček Martin(13), Svoboda Filip(10), Macoun Filip(3), Stupka Tomáš(3), Ambrož Michael(3), Pažourek Tomáš(1), Buchta Dominik, Svoboda Vojtěch, Kratochvíl František. Trenéři ing.Šidlo L., Buchta R.

Jihomoravská liga starší žáci

Sokol  VM – Sokol Nové Veselí 14:44 (8:23)

Domácí s věkově pouze dvěma staršími žáky neměli proti účastníkovi Žákovské ligy sebemenší naději a konečný výsledek je hodně milosrdný. Jediný, kdo snesl přísnější měřítko kvality a herní tvořivosti našeho týmu, byl David Pavliš.

Hráli:  Drápela Vojtěch – Pavliš David(7), Macoun Filip(2), Blaha Tomáš(2), Fiala Martin(1), Pažourek Tomáš(1), Ambrož Michael(1), Klapal Vojtěch, Svoboda Filip, Janíček Martin, Kudláček Petr. Trenéři ing.Šidlo L., Buchta R.

Sobota 9.dubna

Východočeská divize mladší žákyně – turnaj Velké Meziříčí

Pouze šestice domácích hráček byla k dispozici domácím trenérkám. Celkově lichotivá turnajová bilance dvou vítězství a dvou porážek je více dílem „zapůjčených hráček“, které vypomohly našemu torzu. 

Pořadí: 1. Havlíčkův Brod, 2. Žirovnice, 3. Velké Meziříčí, 4. Pardubice, 5. Ledeč nad Sázavou.

Výsledky: Sokol VM – Havlíčkův Brod 8:13 (3:8), - Ledeč nad Sázavou 15:6 (8:3), - Pardubice 16:9 (9:6), - Žirovnice 4:11 (3:5).

Hrály: Šabacká Jarmila-Závišková Kateřina, Pavlíčková Tereza, Zezulová Denisa, Singerová Klára, Husková Kateřina. Trenérky Jelínková R., Závišková Il.

I.liga mladší dorostenky

Tatran Bohunice - Sokol VM 26:23 (13:10)

Souboj třetího s pátým týmem prvoligové dorostenecké scény měl velmi dobrou kvalitu. V domácím celku dokazovala nejlepší kanonýrka soutěže Jarmila Trumpešová svoje hráčské umění. Náš kolektiv se snažil aktivní obranou znemožňovat soupeři jeho útočné snahy. Škoda, že již od úvodních minut byla naší největší překážkou nepřesná koncovka. Bohunické těžily z nápadité útočné hry dohrávané na dva pivoty a zejména lépe fungující obranou si držely neustálé vedení (5:2,10:6,12:8). V závěru poločasu se nám podařilo několik efektivně zakončených útočných akcí a snížili jsme na těsný rozdíl (12:10). Situaci těsně před poločasovým signálem jsme takticky nezvládli a přesný zásah domácí kanonýrky znamenal opět třígólovou ztrátu. Po změně stran jsme vyrukovali se změněnou defenzívou, která nám postupně vynesla „stažení“ až na nejtěsnější rozdíl (41.min 17:16). Oddechový čas pomohl bohunickým spolu s několika našimi chybami v přesilové hře a skóre se výrazněji měnilo (49.min.23:18). V poslední fázi utkání jsme již nedokázali soupeře výrazněji přehrát, a tak si domácí upevnili aktuálně bronzovou příčku v tabulce. Velmi dobře v defenzívě si vedly Natálie Nechvátalová a Kateřina Studená, v útočné fázi se dařilo Markétě Partlové. 7m-hody 6/6:3/2, vyloučení 3:2.

Hrály: Hleba Inna - Závišková Iva(8/2), Partlová Markéta(7), Kratochvílová Hana(3), Studená Kateřina(2), Nechvátalová Natálie(2), Zezulová Kristýna(1), Sedláčková Klára, Rosová Terezie, Janečková Denisa, Koudelová Eliška. Trenéři ing.Záviška, mgr.Vidláková.

II.liga ženy

Tatran Bohunice - Sokol VM 26:38 (12:16)

Od úvodních minut utkání v režii našeho týmu. Po dvacet minut první půle jsme nedokázali „přetavit“ svoji herní nadvládu brankově. Až zlepšená defenzívní činnost a přesné projektily zejména z postu spojek postupně navýšily skóre na zklidňující úroveň.  Po přestávce jsme se sice nevyhnuli zakolísání, které však nemělo trvalejší charakter a nepřipustili jsme tak žádnou „blamáž“. Brankami z rychlých brejků postupně skóre narůstalo až na dvanáctibrankový rozdíl, kterým pak také nakonec souboj skončil. Po několikaměsíční herní pauze a pobytu v zahraničí se dobře uvedla Hana Hublová. Nejmladší hráčka našeho kádru-studentka Sportovního gymnázia v Olomouci Ivana Salašová oslavila vítězstvím svoje narozeniny. Gratulujeme!!! Sled branek 4:9,9:13,12:16,16:24,20:28,23:34,24:38. 7m-hody 8/6:5/4, vyloučení 1:1.

Hrály: Lavická J., Zelníčková Ma. - Hrůzová Jar.(12/3), Plachetská Ji.(8), Salašová Iv.(4/1), Hammerová Ter.(3), Fischerová Mi.(3), Hublová Hana(3), Plachetská Zu.(2), Mejzlíková Kat.(2), Chlubnová Jar.(1). Trenér ing.Tvarůžek.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

sobota 16.dubna
11,00 hodin    I. liga mladší dorostenky      Otrokovice

13,00 hodin    II. mladší dorostenci             Velká Bystřice

15,00 hodin    II. liga muži                           Hustopeče

17,00 hodin    Jihomorav.liga muži“B“      Ivančice“B“