Ženy deklasovaly nováčka soutěže a nadále drží 3. pozici

5. 3. 2019

1. liga ženy – 13. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 41:20 (22:7)

V rámci 13. kola na naši palubovku zavítal nováček soutěže z Bohunic, který se v případě výhry mohl dotáhnout na jediný bod za naše ženy. Ty měly, po vysoké prohře na půdě prvního Hodonína, řádnou motivaci, aby to mohly odčinit.

A to se dařilo plnit hned od začátku zápasu. Výborná obrana nedala hostujícímu celku téměř žádnou naději na vstřelení branky. Naopak v útoku se nám dařilo gólově zakončit snad každou akci. Tak v 19. minutě na tabuli již svítilo skoré 15:2!!! A hostující hráčky byly zralé na „ručník“. Do konce první půle jsme ještě navýšily skoré na rozdíl 15 branek.

Do druhé půle vstupovaly obě družstva už jen s cílem utkání dohrát, jelikož o výtěži bylo rozhodnuto. Trochu jsme již polevili v obraně, ale v útoku jsme pokračovaly ve střeleckém koncertu. Ten dokonce donutil hostující brankářku k neobvyklé reakci, kdy opustit svatyni a do brány se postavila hráčka z pole. Ta ovšem několika zákroky částečně zastavila naše střelkyně, ale i tak nezabránila vysoké prohře jejího týmu. My naopak mohly slavit nečekaně hladkou výhru. Jedinou nepříjemností bylo zranění Kristýny Cahové na konci 1. půle. Přejeme brzké uzdravení!!!

Příští neděli zajíždí družstvo žen k utkání na horkou půdu Ivančic, kde se nevyhrává snadno. My ovšem budeme chtít navázat na tento dobrý výsledek.

7m hody 2:2, vyloučení 2:3, navíc Bohunice ČK, diváků 82

Sestava a branky:  Marcela Babáčková, Jarmila Šabacká – Iva Závišková (9), Agáta Uchytilová (8/2), Zbožínková Lucie (8), Anna Vodná (4), Romana Doležalová (4), Kateřina Závišková (4), Michaela Homolová (3), Lenka Pacalová (1), Kristýna Cahová, vedoucí družstva Jana Šidlová