Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení podzimní části A týmu mužů

14. 12. 2008

Do letošní sezóny po náročné letošní přípravě nastupoval přebudovaný a výrazně omlazený kádr s ambicemi na umístění v přední části ligové tabulky. Výraznou oporou se stal příchozí Roman Matušík. Velkou škodou byla naopak ztráta opor a zkušených hráčů Tomáše Chlubny a Pavola Živčice z důvodu dlouhodobých zranění. V případě možnosti bylo možno využívat hráče nově vzniklého „B“ týmu. Po výborně odehraných předsezónních turnajích náš tým v prvním kole deklasoval HC Zubří. Bohužel od tohoto zápasu tým výkonově i bodově upadal. Proti vyrovnaným soupeřům jsme nedokázali držet krok a zápasy často prohrávali po vlastních chybách (zejména zápas proti Novému Veselí a SHC Maloměřice). Výjimkou bylo skvěle odehrané pohárové utkání proti prvoligovému KP Brno. Naše pohárové ambice následně zmrazila ve 3. kole až suverénní Karviná.

Náš tým je sestaven z individuelně výborně fyzicky i herně disponovaných hráčů. I přes řadu ukvapených akcí hráči vynikali zejména v útočné části (Matušík, Večeřa, Fischer). Výrazným problémem byla naopak nekompaktní obranná hra. Týmu se nedařilo příliš se sehrát, působil nervózním dojmem a nedokázal měnit rytmus hry dle vývoje utkání. Tyto nedostatky jsou ovšem způsobeny nízkým věkovým průměrem hráčů(v základní sestavě hraje tým se čtyřmi dorostenci). Cílem zimní přípravy je tyto nedostatky odstranit. Nutné je najít optimální sestavu hráčů, která se bude více sehrávat, zvýšit koncentrovanost a organizovanost v obranné fázi a najít hecíře a vůdce týmu, který v kritických chvílích týmu pomůže.
Ve zlepšení herního projevu by měla pomoct účast v minimálně dvou přípravných turnajích.

Nezbývá než doufat a týmu popřát, aby se postavení v jarní části soutěže podařilo postavení na 7. místě minimálně o 2 příčky vylepšit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář